Žebříček úspěšnosti 2012/13 pro náš region již k dispozici!

Rok se s rokem sešel a po konci letošní sezóny je tu opět regionální žebříček úspěšnosti, a to především díky trpělivé práci Honzy Červenky a Vaška Nidrleho, kterým tímto děkuji.

Na vrcholu žebříčku vystřídal Petra Dlabolu jeho spoluhráč, Pavel Vajgl, který si ve 3. lize zajistil dost zvučné jméno, když překonal hranici 60% úspěšnosti. Na druhém místě se objevil Luboš Šajner, jenž měl zpočátku sezóny velkou smůlu v pětisetových zápasech, avšak postupně jeho forma gradovala a nakonec, také díky novým potahům, které mu ideálně sedly, vybojoval ve 3. lize 48,10% zápasů, což mu žebříčkově stačilo na 2. místo, právě před loňským lídrem a spoluhráčem, Petrem Dlabolou. To byl tedy trojlístek staropackých střelců a teď již k našemu oddílu

Skvělou formu zaznamenal Lukáš Macák, který se celkově umístil na 5. místě, a to i přes absenci okresních přeborů. Naším druhým nejúspěšnějším hráčem je, jak je tomu zvykem, Vojta Kazda (9), který na okresních přeborech zažíval životní formu a nelámal si hlavu ani s takovými soupeři, jakými jsou Martin Jirásek, nebo Rejha a na krk si po zásluze pověsil stříbrnou medaili. Žebříčkového zlepšení dosáhl, i přes tréninkový deficit, Honza Šmidrkal (15), jehož obranářský um v našich krajích netřeba představovat. Honza totiž nastoupil na vysokou školu v Praze, a jak to tak bývá ve velkých městech, sehnat volné místo k trénování je takřka nemožná záležitost. Naši divizní čtyřku pak uzavírá levoruký Lukáš Knap, který po nástupu do práce také příliš času na tréninky nenašel, a tak je jeho 18. místo velkým úspěchem.

„Béčko“ mělo letos velmi nestabilní výkony a především také soupisku, měnící se jako vystresovaný chameleon. Zpočátku totiž kvůli pracovnímu vytížení chyběl Michal Luňák (27), který je základním stavebním kamenem, a tak tým na výhry narážel asi jako Afričané na vodu. Roli jedničky tak mnohdy přebíral Martin Sochor (28) a nevedl si vůbec špatně – svými 50% týmu velmi pomohl. Když už šlo do tuhého a hrozil sestup do okresní soutěže, byl povolán novopacký terminátor, Igor Fejfar (n), který si celkem hravě poradil se všemi soupeři. V týmu občas hrál i tahoun „Céčka“, Tomáš Fišar (35), který jistě pocítil velký rozdíl těchto soutěží. Zapomenout samozřejmě nemůžeme ani na „čopera“ Horsťu (45), který se netrápí žádným soupeřem a v průběhu sezóny neustále potvrzoval, že porazit může kohokoli.

V „Céčku“ si, krom zmiňovaného Tomáše, dobře vedl i Roman Růžek (55), který soupiskou přeskočil „Déčko“ a tento krok se ukázal být velmi rozumným, neboť Roman si nelámal hlavu s žádným z okresních matadorů a předčil veškerá očekávání, a to i přes tréninkovou absenci z důvodů studia. Za dva a někdy dokonce za tři týmy, nastupoval pravidelně Mirďa Virag (64-65), mnohdy přezdívaný také škubánek. Mirďa zakončil sezónu v „Céčku“ přesně poloviční úspěšností a týmu také velmi pomohl k celkové 4. příčce. Před odletem do Itálie a také zároveň před odletem pálky napříč celou naší tělocvičnou, si vůbec nevedl špatně ani Jirka Morávek (72), který odcestoval po půli sezóny za studiem.

Životní formu zažíval Jirka Stuchlík (82), a to se samozřejmě projevilo i na umístění, kde si „Spinner“ polepšil hned o 14 příček. Pokud přeskočíme třemi týmy herně vytěžovaného Mirďu Viraga, tak je dalšm na řadě Jakub Oravec (86), který si oproti loňsku polepšil o 17 příček, avšak kdybychom spočítali, kolik hodin Jakub věnoval tréninkům, tak toto zlepšení rozhodně není úměrné jeho snažení. Jarda Hanuš (117-118) si polepšil o 18 příček a jeho výkony nejlépe odpovídají slovu nevyzpytatelné, neboť Jarda se dokázal zbláznit a porazit skvělé hráče, avšak zároveň stejně jednoduše dokázal prohrát s hráči slabšími.

Zbývá nám „Éčko“ a v něm si nejlépe vedl Tomáš Vydra (108), který si polepšil o neuvěřitelných 60 příček za pouhý rok a právem byl vyhlášen skokanem roku v předešlém článku shrnutí tohoto týmu. Krom Cardy a Tomáše zde účinkovali také Jarda Erlebach (147), Dominik Štefan (178), Michal Číla (218-219) a Míra Vavrinec (226), který doplatil na svou „materialistickou“ taktiku a stal se také naším skokanem roku, avšak v opačném a rozhodně méně příjemném ražení (-105 příček).

Celý žebříček opět poskytujeme online, a to na serveru Scribd. Tolik tedy k umístění našich hráčů v regionálním žebříčku Jičínska, nashledanou v sezóně 2013/14!

Facebookové komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.