Jubilejní 40. ročník bělohradského turnaje vyhrál náš nový člen Jakub Fejfar!

V sobotu 24. září 2016 se odehrál již 40. ročník bělohradského turnaje, který se obvykle hraje na jaře po ukončení sezóny, avšak bělohradští mají od léta zbrusu novou hernu, a tak se rozhodli termín posunout na září, kdy turnaj zároveň posloužil jako součást přípravy na novou sezónu.

Turnaje se zúčastnilo 38 hráčů z celého kraje i mimo něj a z našeho oddílu se letos dostavili pouze 2, oba s křestním jménem Jakub. Turnaj se hrál systémem 6 skupin po 5 a 2 skupin po 4 hráčích, přičemž z každé skupiny postoupili 2 hráči mezi nejlepších 16. Zbytek nepostupujících si ještě zahrál „pavouka“ útěchy a od polední hodiny byly na řadě také tradiční čtyřhry.

Zatímco Jakub Fejfar procházel turnajem jako nůž máslem, Jakub Oravec si zkomplikoval cestu za postupem hned úvodním zápasem ve své pětičlenné skupině, když sice odvrátil proti domácímu Ordáňovi 3 mečboly za stavu 0:2 a 7:10 a další 3 v koncovce pátého setu, sám však 3 své mečboly nedokázal využít a ten soupeřův sedmý byl již pro Jakuba posledním míčkem. Jako druhý nasazený ve skupině již tedy nesměl nic prohrát, což se mu nepodařilo kvůli prohře s Fejtkem a jako 3. ve skupině už mohl nastoupit pouze do útěchy.

Jakub Fejfar však zužitkoval stovky hodin na tréninku na jedničku, když se ve vyřazovací části dostal přes Jirku Zeleného z Hořic, Petra Fejtka z Jičína, Ivana Studeckého z Vrchlabí, aby ve finále porazil dalšího Vrchlabáka Vitvara po divoké koncovce 21:19 ve 4. setu, kdy Jakub využil až svůj 9. mečbol.

Do soutěže čtyřher se Jakubové přihlásili společně, avšak hned v prvním kole vypadli proti domácí zkušené sehrané dvojičce Petřivý Michal a Šulc Milan v poměru 1:3 na sety.

Turnaje se sice letos nezúčastnila řada ligových a divizních hráčů, jako jsou Pavel Kohout, Luboš Šajner či naši Honza Šmidrkal s Vojtou Kazdou, avšak díky účasti hráčů z Vrchlabí bylo přesto pole hráčů kvalitní a v zastoupení soutěží tak nechyběla ani zmiňovaná Divize.

Nutno podotknout, že celým turnajem nás provázela velice přátelská atmosféra a díky novému skvělému zázemí, které má oddíl TJ Lázně Bělohrad, si troufnu říci, že byla tato událost pro všechny zúčastněné opravdovým zážitkem.

Nejúspěšnější hráči 40. ročníku turnaje v Lázních Bělohradě

Facebookové komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.