Béčko po třech kolech vede KP2!

Druhá říjnová neděle byla pro naše „B“ termínem pro 2. a 3. kolo krajské soutěže 2. třídy. Tým se vydal za soupeři v sestavě Sochor, Grof, Fejfar, Oravec. Nejprve jsme odehráli utkání v Jičíně, který si na nás připravil sestavu Soukup, Fejtek, Rajm, Augustin a po dobrém obědě jsme se vypravili do Nemyčevsi, kde nás přátelsky přivítali ve složení Pažout, Veselý, Hlawatschke, Brett.

V Jičíně jsme po čtyřhrách vedli 2:0, dvojice Sochor-Fejfar nejprve nedala šanci Soukupovi s Augustinem a Grof-Oravec otočili nepříznivé skóre 0:2 na sety a rozdílem dvou míčků nakonec porazili duo Rajm-Fejtek. První kolo dvouher jsme náskok ještě zvýšili díky výhrám Martina nad Augustinem, Jakuba F. nad Fejtkem a Jakuba O. nad Rajmem. Lukáš si sice nevěděl rady s chytrou hrou Soukupa plnou bloků, ale vedení 5:1 bylo pro nás velmi dobrým startem do utkání. V dalším kole dvouher soupeř rychle stáhl na 3:5, když nejprve Petr Fejtek přehrál Martina a následně Jakub F. v koncovce 5. setu nevyzrál na zkušenějšího Soukupa. Lukáš však následně rozstřílel Rajma a Jakub v herní pohodě dokráčel k vítězství nad Augustinem, 7:3. Hned v úvodu 3. kola potvrdil svou kvalitu Soukup, když nebyl poražen ani Martinem, ale výhry Jakuba F. nad Rajmem a Lukáše nad Augustinem nás mohly uklidnit, neboť vedením 9:4 jsme měli utkání jednoznačně ve svých rukou. Dopolední boje mohl ukončit Jakub O. v zápasu s Fejtkem, svůj mečbol v 5. setu ale nevyužil a od stolu musel odejít jako poražený. Mezitím však Martin nedaroval ani set Rajmovi a jasným vítězstvím ukončil dopolední utkání, ve kterém jsme zvítězili na půdě silného Jičína v poměru 10:5.

TJ Jičín „B“ – TJ Nová Paka „B“ 5:10, Martin Sochor (2,5/4,5) odehrál důstojné utkání a ke třem bodům mu chybělo pár míčků, Lukáš Grof (2,5/3,5) je ve velké formě, z Jakuba Fejfara (2,5/3,5) definitivně opadla prvotní nervozita a Jakub Oravec (2,5/3,5) byl míček od stoprocentního výkonu a snad již definitivně prolomil bariéru mezi okresní a krajskou soutěží.

Do odpoledního utkání jsme nastoupili sebevědomě a opět jsme po čtyřhrách vedli 2:0, tentokrát se role obrátily a těsnou pětisetovou bitvu vybojovala dvojice Sochor-Fejfar proti Veselému s Pažoutem, Lukáš s Jakubem O. měli proti Brettovi a Hlawatschkemu jasně navrch a již se slušně sehrávají. Po prvním kole jsme stejně jako v Jičíně vedli už 5:1, pouze Jakub v souboji leváků proti Veselému nezvládl důležité koncovky setů, zatímco Martin, Jakub F. a Lukáš si postupně poradili s Brettem, Hlawatschkem a Pažoutem. Průběh byl jako přes kopírák i po druhém kole dvouher, které skončilo smírně 2:2, když Lukáš a Jakub O. přidali důležité body až po pětisetových bojích proti Veselému a Brettovi, 7:3. S odhodláním co nejdříve ukončit další výborně rozehrané utkání zvítězili všichni 3 Pačáci v předposledním kole dvouher (Sochor – Pažout, Fejfar – Veselý, Grof – Brett), a tak jsme na legendárním „létajícím koberci“ v Nemyčevsi zvítězili jednoznačně 10:3 a jako jediní v soutěži jsme zatím bez ztráty bodu!

Sokol Nemyčeves „B“ – TJ Nová Paka „B“ 3:10, Lukáš Grof (3,5/3,5) bojoval jako správný kapitán a soupeřům nedaroval ani bod, Martin Sochor (2,5/3,5) odehrál další dobré zápasy, Jakub Fejfar (2,5/3,5) byl proti Pažoutovi dva míčky od plného počtu bodů a Jakub Oravec (1,5/2,5) si zatím drží slušnou formu i mimo trénink, což je příjemná změna.

V sobotu 22.10. budeme hostit silné Stěžery „B“ a velezkušené KPST, zatímco společně s námi v tělocvičně bude bojovat naše „Áčko“ a také staropacké „B“, jež má dočasně uzavřenou svou domácí tělocvičnu.

Tabulka KP2 (A) 2016/2017 po třech kolech

Facebookové komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.