Áčko zabralo a připsalo si dvě výhry

Deštivá sobota 8.10. přivedla packé Áčko na půdu dvou silných soupeřů – exdivizního Nového Města a silného Vamberka. Áčko se však s oběma soupeři popralo na výbornou a odvezlo domů 6 bodů.

V Novém Městě to bylo po deblech nerozhodně, protože dvojka Knap-Šmidrkal po urputné řežbě udolala pár Martínek-Bín v pěti sadách, naopak Kazda-Luňák pátý set proti Koukolovi se Šrůtkem nezvládli.

Vojtěch Kazda při svém servisu na utkání v Novém MěstěMichal Luňák často trápí soupeře velmi tvrdými údery

Honza Šmidrkal na začátek zvládl vyrovnaný druhý set s Koukolou a tím zápas rozhodl (3:0). Naopak Roman Bín nedal Vojtovi Kazdovi sebemenší šanci a zvítězil 3:0. A protože se po prohrách 1:3 shodně nedařilo ani Michalovi ani Lukášovi (proti Šrůtkovi, resp. Martínkovi), bylo to po prvním kole 2:4. Další odvrácené setboly Honzy, které znamenaly vedení 2:0 na sety pro packého hráče, sebraly sílu na zvrat i Bínovi. Avšak těžký zápas pokračoval, Vojta nestačil na Šrůtka 1:3 a Michalovi nestačil na Martínka ani naprosto vynikající výkon (1:3).

Pak už začali pačtí stahovat, Lukáš si poradil s Koukolou, poslední set však vyloženě vydřel (3:1) a Honza, který hrál v naprosté pohodě, vyhrál po dvou vyrovnaných prvních sadách se Šrůtkem již zcela jasně (3:1). Vojta se však nechytl ani napotřetí, Milan Martínek je totiž špičkový player (0:3). 5:7 a pačtí si řekli dost.

Nejprve Michal urval těžký souboj s Koukolou (3:1), následně zafungovaly krásné údery Lukáše, Roman Bín byl na ně tentokráte krátký. Šílenou řež sehrál Honza s Martínkem, když půlhodinový maratón rozhodla až koncovka páté sady, ve které Honzovi pomohl time-out (3:2). To už Vojta vedl nad Koukolou a zápas k výhře také dotáhl (3:0) a Michal si v pěkném mači poradil s Bínem, když Michalovi chodily jeho dělobuchy (3:2).

TTC Nové Město n. M. „A“ – TJ Nová Paka „A“ – 7:10, Honza si asi po pěti letech připsal fullhouse (4,5/4,5), Lukáš válel také (2,5/3,5), Michal bojoval a dřel (2/4,5) a Vojta se ráno cítil bez chuti do pince, avšak důležitý bod přidal (1/4,5).

Odpoledne se pačtí vydali do Vamberka. Ti dokázali porazit posledního packého kata Valdice, což byl zdvižený prst pro novopačáky. Debly však odstartovaly s parádou, Knap-Šmidrkal jasně přejeli Podolku s Valáškem, duo Kazda-Luňák si připsalo cenný skalp kvalitní dvojice Jakubec-Vrkoslav (3:2). Avšak Jan Jakubec totálně zničil Honzu v prvním singlu, když Honza kromě jednoho setbolu neměl vůbec nárok (0:3) a Lukáše pěkně mrzela blbá prohra s Milanem Valáškem (ze dvou MB, 2:3). Následně Michal porazil Honzu Podolku 3:1 a Vojta již s elánem překvapivě snadno porazil Martina Vrkoslava. 4:2 pro Paku. Honza následně nastoupil na Valáška a taky hodně rychle odstoupil, protože Milan Valášek zahrál kvantum dělových smečí a Honzu totálně rozstřílel (0:3). Lukáš následně porazil Podolku 3:0, jenže jak M. Vrkoslav, tak J. Jakubec nedali Michalovi, resp. Vojtovi absolutně žádnou šanci a zničili je 3:0. V duelu jmenovců si poradil Honza s Podolkou, především promáchnutá a následně trefená smeč Honzy Podolka pobavila všechny v tělocvičně (3:0). Lukáš Knap hrál perfektně a přidal důležitý bod s Vrkoslavem (3:2). Michal ještě nestačil na výborného Jakubce, jenže Vojta doslova vydřel bod s Valáškem a bylo to 8:6 pro packé. Devátý bod zvládl Honza s Vrkoslavem, když zvládl všechny koncovky a zápas dokončil Lukáš, jenž bravurně porazil Jakubce (3:2).

Baník Vamberk „A“ – TJ Nová Paka „A“ – 6:10, Lukáš hrál skvěle (3,5/4,5), Vojta zabojoval (2,5/3,5), Honza na víc neměl (2,5/4,5) a Michal je na dobré cestě (1,5/3,5).

Facebookové komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.