Áčko krutě vrátilo Valdicím porážku

Po téměř měsíci pauzírování odehráli pačtí další zápas KP1. A zápas to byl hned pikantní, protože se utkali se Sokolem Valdice, svoji dvojičkou a katem z prvního kola. Valdičtí nastoupili v plné palbě: Milan a Martin Jiráskovi, Honza Rohlíček a Petr Kašpar.

Ani pačtí žádné změny v sestavě neudělali, a tak nastoupila obvyklá sestava Šmidrkal, Kazda, Knap a Luňák. Debly hned určily ráz utkání, Knap-Šmidrkal porazili Milana Jiráska s Kašparem 3:1. Důležitou výhru přidali Kazda-Luňák, kteří v koncovkářském duelu udolali Martina Jiráska s Rohlíčkem 3:2. A Honza Šmidrkal narazil na specialistu na obranáře Petra Kašpara a po prvním setu byli oba aktéři po dlouhých výměnách zralí střídat. Bitva o každý balón pokračovala a vygradovala v pátém setu, kde však Honza potvrdil letošní sílu a k výhře dotáhl i svůj 8. sezónní pětiseťák (3:2). Divoký obrat ze stavu 1:2 předvedl Vojta Kazda proti Martinu Jiráskovi, když nejprve zaznamenal čistý set a následně již nečekaně obrátil ze stavu 2:6 v pátém až na 11:7 (3:2). I 3. pětisetové utkání pro packé. A žně nekončily, Michal Luňák prohrával s Honzou Rohlíčkem 1:2, ale jak přes kopírák svojí bojovností urval dva poslední sety pro sebe (3:2). 5:0 pro packé. Následně však přišel Milan Jirásek se svojí strojovou hrou a Lukáše Knapa smlsnul jako rakvičku se šlehačkou k odpolední kávě (0:3). Honza narazil na svého věčného kata Martina Jiráska. První čtyři sety se hrála údržbářská hra s občasným spinem, což vedlo k zatraceně dlouhému zápasu. Překvapivě se tedy hrál již 5. pětiseťák tohoto dopoledne. Po změně stran v páté sadě Martin vyhodil 3 spiny a Honza si již zápas pohlídal (3:2). Vojta následně sehrál s Rohlíčkem pěkný zápas plný šílených rotací a nakonec zvítězil asi zaslouženě 3:1. 7:1 pro Paku. Milan Jirásek Michala v prvním dvou sadách drtil. Nahecovaný Michal se ale dostával do spinu a srovnal na 2:2. A ani v páté sadě ve svém agresivním pojetí nepolevoval a zvítězil 3:2. Na pětiseťáky 6/6 pro packé. Poté přeci jen přišla korekce, Lukáš nestačil na smršť dělových kontraspinů (spíš kontrabomb) od Kašpara a podlehl 1:3. Devátý packý bod zařizoval Honza, když mu v boji proti Rohlíčkovi pomohly i 4 bekhendové topspiny. Jednalo se o Honzy nejútočnější zápas z BH sezóny (4 topspiny/150 čopů). Vojta Kazda na Milana Jiráska neumí a v zápase, který je hrán spíše z povinnosti, dostal klasických 3:0. A protože už dlouho nebyl pětiseťák, tak si ho zahrál Michal s Kašparem. I přes vyrovnání z 2:0 na 2:2 od valdického playera nenechal skvělý Michal utéct packým unikátní bilanci pětisetových zápasů (výhra 3:2, pětiseťáky 7/7). Na vedlejším stole se mimochodem za stavu 2:2 a 3:3 kvůli konci vedlejšího zápasu nedohrál 8. pětiseťák …

TJ Sokol Valdice „A“ – TJ Nová Paka „A“ – 3:10, Honza a Michal měli štěstí a šli mu naproti (3,5/3,5), Vojta si také krásně zahrál (2,5/3,5) a Lukáš si dal k obědu kuřecí se sázeným vejcem (0,5/2,5).

Celkově tedy tvrdá výhra 10:3 s neopakovatelnou bilancí rozhodujících setů. I stolní tenis je někdy krutý.

Facebookové komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.