Áčko vyhrálo derby

Na první zápas sezóny 2017/18 se novopacké áčko vydalo do Staré Paky. Vzhledem k tomu, že naše áčko je oslabeno o nejsilnější článek Honzu Šmidrkala, tak ambice na výhru nebyly moc velké. Jako náhradník jel béčkař Jakub Fejfar, který měl v Áčku premiéru a jeho sebevědomí také nebylo moc velké.

Čtyřhry začaly neúspěšně, jelikož dvojice Kazda – Luňák prohrála 1:3 se staropackou dvojicí Budina – Krtička. Druhá novopacká dvojice Knap – Fejfar, která ještě není sehraná, musela vždy dotahovat jednosetový náskok soupeře. V první polovině pátého setu, ale měli pačtí navrch, jelikož vedli 5:1. Bohužel po výměně stran nám štěstí nepřálo, protože páska vyhodila 3 Lukášovy spiny a sebevědomí kleslo. Nakonec se vítězem pátého setu stala dvojice Herber – Pánek v poměru 11:7.

První zápas prohrál Kuba na plné čáře, protože mu vůbec nevyhovuje Pánkova rovná hra (0:3).  Stav utkání: 0:3. Pohled na toto skóre nebyl moc povzbudivý, ale to jsme ještě netušili, že se schyluje k obratu. Druhý zápas hrál Vojta s Martinem Budinou, se kterým si Vojta vůbec nelámal hlavu (3:0). V dalším zápase nastoupil Lukáš Knap proti Honzovi Herberovi, kterého Knapik porazil v suchém triku 3:0. Poslední zápas prvního kola hrál Michal s Lubošem Krtičkou. V tomto zápase byl favoritem Luboš, jelikož minulou sezónu ovládl úspěšnost KP2 a celé léto nepřetržitě trénoval. Ovšem co se nestalo, Lunis zasypal Luboše neuvěřitelnou smrští nechytatelných beckhendových a forhendových spinů a přežehlil tak staropackou jedničku ve třech setech. Stav utkání srovnán na 3:3.

Druhé kolo začalo zápasy Fejfar – Budina a Kazda – Herber. Oba zápasy dopadly pro staropacké neúspěchem, protože oba prohráli podruhé 3:0 a šlo se od stolu. – Rázem novopačáci vedli 5:3. Další zápas Knapik prohrál 0:3, jelikož mu vůbec nevyhovoval střelecký styl Luboše Krtičky. Poté nastoupili k velice vyrovnanému zápasu Michal Luňák a Tomáš Pánek. První tři sety byly velice vyrovnané, a na počítadle ukazovali ve prospěch Michala (2:1), dál mu už ale štěstí nepřálo, čtvrtý set prohrál 11:5 a pátý 11:4. Po sečtení setů to bylo 3:2 pro Pánka. – Stav utkání srovnaný 5:5.

Třetí kolo započal Kuba proti Herberovi výhrou 3:1. V současně běžícím zápase Kazda – Krtička se první čtyři sety ukončovaly rozdílem pouhých dvou bodů. Vojta cítil, že by tu mohla být nějaká šance na vítězství, ale poté, co pátý set začínal vedením 5:0 pro Luboše, tak se s tím už nedalo nic moc.dělat (2:3). Další zápas hrál Knapik s Pánkem, ale moc šancí Lukáš nedostal a prohrál 1:3. Poté měl Lunis velké problémy s Búďou, protože prohrával 0:2 na sety a 5:8 ve třetím setu. To už začalo být na packé lavičce dusno, ale když když tento set otočil a vyhrál tak bylo jasné, že se půjde do pátého setu. V tom Michal vyhrál poměrem 11:6, celkově 3:2 pro Michala. – Stav utkání pořád vyrovnaný 7:7.

Poslední kolo zahájil Kuba zápasem proti Krtičkovi.  Kuba do tohoto zápasu nastupoval velice pesimisticky, jelikož Luboše ještě nikdy neporazil. Ale stalo se neočekávané a Kuba vyhrál první set 11:6. Bohužel dva další sety prohrál i přes to, že ve třetím setu vedl 7:3. Ve čtvrtém setu měl Kuba štěstí, protože dal pár prasátek a možná díky tomu se šlo do pátého setu, ve kterém si Kuba udělal hned na začátku náskok 5:1 a ten už nepustil (3:2 pro Kubu). Další zápas hrál Vojta proti Pánkovi a byl také jediný kdo si dokázal s Pánkem poradit a porazil ho 3:1. – Vedeme 9:7 a je tu možnost udělat desátý bod, jelikož nastupuje Knapča proti Búďovi, ale děje se co by nikoho nenapadlo, Búďa vede 2:0. Když to viděl Michal, tak Knapika upozornil, že pokud prohraje tak bude platit sobotní útratu u Stránských. Poté co si Lukáš spočítal, že to bude mít levnější když vyhraje, tak neváhal a vyhrál 11:9 v pátém setu. ☺

TJ Nová Paka A – Sokol Stará Paka B (10:7)
Vojta Kazda (3/4,5) hrál velice kvalitně a ke čtyřem bodům chybělo málo. Kuba Fejfar (3/4,5) může být spokojený, jelikož hezčí start v áčku si nemohl přát. Lukáš Knap (2/4,5) hrál podle předpokladů. Michal Luňák (2/3,5) začal novou sezónu také báječně.

2 thoughts on “Áčko vyhrálo derby

1. Vojtěch Kazda says:

Ke článku mohu doplnit jenom to, že herna byla plná Martina”bůdi” Budiny a jeho komentáři k nevydařeným míčům :-), k tomu ho sem tam doplnil Honza s “bolavou” rukou a pěkná atmosféra byla na světa :-). Zbytek domácího mančaftu toho namluvil za tři hodiny jako Martin za jeden set 🙂
    Ale i tak věřím, že Stará Paka nebude mít problém se udržet v soutěži.
    K hodnocení našich výkonů, já hrál hovno, ale stačilo to. Kuba leze od stolu jak debil, ale zatím to stačí 🙂 Lunis střídavě oblačno, set hraje jak bůh, potom jak kacíř. Lukáš hraje lejno největší, protože se v noci pořádně neprospí, páč musí v noci krmit 🙂 No a v sobotu nás čekají moc hezké zájezdy. Nemyčeves na koberečku s koberecema na pálkách a Nový Bydžov v zadýchaný špeluňce. Smrt Spartě- Milan Škoda