Áčko splnilo roli favorita a dál prohání Valdice

Lukáš Knap vyvinul v utkání s Novým Městem nesmírnou snahu vyhrát, důkazem budiž tento divoký sprint za balónkem

V sobotu 3.3.přivítali pačtí Nové Město nad Metují a Baník Vamberk. Ranní zápas nabídl až nečekanou dřinu, odpoledne zase packým pomohla zranění dvou vamberských hráčů.

S Novým Městem se začalo mizerně, debl Šmidrkal-Knap podlehl po matném výkonu Šrůtkovi s Martinkem 1:3, větší překvapení byla ale prohra dua Kazda-Luňák nad Koukolou se Zmátlem 10 v pátém. Začátek na nic. A bylo ještě hůř, Lukáš Knap prohrál s Martinkem v pěkném zápase 9 v pátém, Michal Luňák zase s Milanem Šrůtkem, tentokráte 6 v pátém. 0:4 a packým teklo do bot. Honza Šmidrkal hned korigoval se Zmátlem (rychle 3:0), tak jako Vojta s Koukolou (3:0). Michal ještě prohrál s Martinkem po nevyužitých šancích v prvním a druhém setu (0:3), na 3:5 ale okamžitě snížil Honza se Šrůtkem opět jasnými 3:0. Když Vojta přehrál ve čtyřech sadách Zmátla a Lukáš Koukolu, bylo to konečně 5:5. Honza si na Martinka věřil, podle toho taky zápas dopadl (5,1,5 pro packého hráče), v extradůležitém zápase zvládl Vojta nervy se Šrůtkem a uhrál výhru 8 v pátém. 7:5 pro Paku. Lukáš se v duelu dvou hráčů hrajících rádi vabank pořádně zapotil, než Honzu Zmátla 8 v pátém urval (rozhodl skvělý blok ze smeče soupeře od Lukáše za stavu 8:8 v pátém). Michal začal s Koukolou a v prvních dvou sadách měl jasně navrch novoměstský hráč, který hrál velmi pěkný pinec. Pak se role obrátily, Michalovi začaly chodit bomby a bylo to 2:2. Za stavu 8:8 v pátém Michal trefil neskutečný spin pár čísel nad stolem a hned vzápětí ještě jeden, takže na Jaromíra Koukolu zbyla prohra 8 v pátém, zápas dokončoval spolehlivě hrající Vojta výhrou 3:1 nad Martinkem.

TJ Nová Paka “A” – TTC Nové Město nad Metují “A” – 10:5, Vojta parádní 4 (4/4,5), Honza bez ztráty setu v singlu (3/3,5), Lukáš jen s jednou prohrou (2/3,5) a Michal se dvěma (1/3,5). Nakonec kolektivní výkon, začínat z 0:4 se ale vyplácet nemusí.

Odpo přijel Baník Vamberk, taktéž sympatická parta chlapů. Debly alespoň vyrovnaně, Knap-Šmidrkal opět ničemně (1:3 s Jakubcem a Vrkoslavem), naštěstí Kazda-Luňák nedali šanci Valáškovi s Podolkou. Jak Honza Jakubec, tak Martin Vrkoslav byli indisponováni zdravotními potížemi, takže se packým otevřela naděje na výhru. Honza Jakubec ale nejprve v krásném útočném zápase přestřílel Lukáše 11:3 v pátém setu, tam již nebylo o čem. Michal nevyužil ve druhém setu s Vrkoslavem snad 5 setbolů, a za to zaplatil, protože zkušený vamberský hráč 3:1 zvítězil. Opět ničemný vstup do utkání potvrdil Honza, který lítal po tělocvičně jako hadr, ale Milan Valášek na něj prostě a jednoduše umí, bomby se už čopují těžko. Těžká prohra 7 v pátém a bylo to 1:4. Domácí vrátil do zápasu Vojta jasnou výhrou nad asi nejpohodovějším možným pingpongářem Honzou Podolkou (3:0). 2:4. Jenže Honza Jakubec toho měl po nemoci již dost a jak avizoval před zápasem, tak také udělal a všechna svá zbylá utkání skrečoval. Michal tedy wo 3:0. Honza se poté zapotil s Vrkoslavem, když ve druhém setu odvrátil setbol odporným dvojvepřem a nakonec 3:1 zvítězil. Vojta následně poslal Paku do vedení, když po prvním setu již Valáška jasně přehrál (3:0). Lukáš se s Honzou Podolkou vytrápil ve druhé sadě, jenže pak již dominoval (3:1) a následné wo Honzy s Jakubcem poslalo packé do vedení 7:4. Vojta ale vzápětí nestačil na Vrkoslava (13), což odčinil Lukáš výhrou nad Valáškem v zápase takřka ženských setů (-2,5,4,11). 8:6. Michal se ale nestačil divit, jak vrací Podolka a brzy to bylo 2:2. Pátý set již byla totální Michalova křeč a s vamberským hráčem hlavně kvůli velkému množství nevynucených chyb prohrál smolně 9 v pátém. Ono se ale už o moc nehrálo, protože další wo Vojty s Jakubcem poslalo packé do vedení 9:6, které dokončil Knapča udřenou výhrou v krásném zápase nad Vrkoslavem 7 v pátém, když si ve čtvrtém setu zabrnkal na nervy packých ztraceným vedením 8:3. Nakonec ale vše dobře dopadlo.

TJ Nová Paka “A” – Baník Vamberk “A” – 10:6, Knapča opět výborný (3/4,5), Vojta nezklamal (2,5/3,5+1*wo), Honza nebyl ani spokojen ani nespokojen (1/2,5+1*wo) a Michal pocítil dlouhou tréninkovou pauzu (0,5/2,5+1*w0).

Facebookové komentáře