Áčko to zvládlo a postupuje do divize!(+fotogalerie+video)

Vojta bodoval hojně a výraznou měrou přispěl k postupu do divize

Oříšek v podobě dvou potřebných výher a zároveň jednoho zaváhání Valdic se musel vyplnit, aby pačtí po roce znovu ovládli KP1. Vlastní měrou k tomu přispěli vrchovatě, dvě jasné výhry na půdě Úpice a Jaroměře-Josefova poté ještě doladila valdická ztráta v Mezíříčí, takže si Pačáci příští sezónu ťuknou v divizi.

Úpičtí Pačáky přivítali v klasické sestavě, však také hráli o holé přežití. Knap-Šmidrkal se konečně chytli, když zvládli duel se Suchardou a Oláhem 3:0, čočku naopak dostali Kazda s Luňákem proti Brátovi s Kociánem (0:3). Honza Šmidrkal si na úvod pohlídal duel s Honzou Oláhem, ač začátek první sady měl jak z hororu (3:0), stejně si vedl i v obrovské pohodě hrající Lukáš Knap s Tondou Suchardou (3:0). Pak se zápas lámal, Vojta Kazda dokázal otočit zápas s Kociánem, ač 1:2 prohrával (3:2), tak jako Michal Luňák, jenž v krásném souboji udolal Bráta 10 v pátém. Honza sice první sadu se Suchardou prohrál, druhou však se štěstím ovládl, což rozhodlo – dále už byl zápas jasný (3:1). Již na 7:1 zvyšoval Knapča, jenž v ukázkové bitvě přehrál 11 v pátém Libora Kociána. Marek Brát si pak smlsnul na Vojtovi, nebylo moc o čem (0:3), jenže Michal zvládl duel s Oláhem 3:1 a již devátý bod zařizoval Honza výhrou 3:0 nad Kociánem. Konec sice ještě odvrátil Brát, který Knapču po prohrané první sadě již úplně zdemoloval (1:3), jenže dílo dokončil Vojta jasnou výhrou nad Oláhem (3:0).

Takhle zakončoval Honza zápas s Liborem Kociánem:

 

Sparta Úpice – TJ Nová Paka “A” – 3:10, Honza v pohodě všechno (3,5/3,5) tak jako Michal (2/2,5), Knapik dostal nakládačku od Bráta (2,5/3,5) jen o trošku menší než Vojta (2/3,5). 

Odpoledne po klasicky výborném obědě v penzionu Poříčí nastoupili pačtí na Jaroměř-Josefov. Debly vyšly po delší době parádně, Knap-Šmidrkal ukudlali Tučka s Havrlantem, Kazda-Luňák v bitvě jak řemen porazili Vítkovou se Slobodzianem. A náskok rostl, Honza urval první dvě koncovky s Nedomlelem, aby třetí sadu jasně opanoval (3:0), Knapik v krásném zápase vyhrál 3:1 nad Havrlantem. 4:0 pro Paku. Dušan Tuček následně zdevastoval Vojtu, když za stavu 2:0 a 9:6 pro domácího hráče zahrál Dušan luxusního vepře, Vojta odešel rovnou podat ruku. Adam Slobodzian následně urval hlavně díky koncovkám 2. a 3. setu Michala, který dřel tak, až si roztrhl potah. Na 5:2 dával Honza v ukrutné řeži s Havrlantem, když Honza vedl 2:0, avšak soupeř začal přemýšlet a dal packému obranáři pěkně pokouřit, Honza musel otáčet 1:4 v pátém, nakonec úspěšně (3:2). Šestý bod přidal Lukáš, když D.Tučkovi ofenzivní hrou nenechal hrát jeho pomalé a bezchybné spiny. Vojta pak ve třech setech zkušeně porazil Slobodziana, na což navázal Michal v odvetě za domácí porážku s Nedomlelem, výměny se hrály parádní (3:1). Honza devátý bod nepřidal, protože v půlhodinovém maratonu s Tučkem plném předlouhých výměn tahal v úplném závěru za kratší konec (2:3), avšak Lukáš pokračoval v krasojízdě i se Slobodzianem (3:0) a dílo dokončil Vojta výhrou nad Nedomlelem (3:0).

Sokol Jaroměř-Josefov “B” – TJ Nová Paka “A” – 3:10, Lukáš měl celou druhou půli formu jako hrom (3,5/3,5), Honza a Vojta bodovali v pohodě (2,5/3,5) a Michal dřel a bojoval (1,5/2,5).

Večer se zakončil návštěvou středověké hospody v Dětenicích ve společnosti dudáků, kejklířů, žebráků, břišních tanečnic či krotitele hadů. Áčku zachutnalo pivo z domácího pivovaru, a to hned několikrát, tak jako koleno či žebra na medu. Díky Kubovi Fejfarovi za odvoz!

« 1 z 2 »

Facebookové komentáře