Áčko opět bojovalo o body, Valdicím podlehlo a Vrchlabí udolalo

Vojta Kazda v duelu s Romanem Vitvarem (KB Vrchlabí)

Divize pokračovala 4. a 5. kolem a novopacké zavedla na půdu moc dobře známých rivalů z Valdic a Vrchlabí. A zatímco ráno Áčko obrat do konce nedotáhlo, odpoledne už se vidělo v šatně s výhrou, načež se bálo o body až do konce.

Valdice těžce posílily o Pavla Kohouta a společně s vynikajícím Milanem Jiráskem, bojovným Martinem Jiráskem a nevyzpytatelným Petrem Kašparem budou nejspíš v klidném středu tabulky. Debly začaly bledě, Jiráskové porazili Kazdu s Fejfarem 3:1 a Kohout s Kašparem ustříleli Šmidrkala s Knapem. A začátek byl tragický, Honza Šmidrkal měl užuž zápas s Kašparem v kapse, jenže domácí hráč se zázračně vzchopil, dokonce i mečbol odvrátil a packému obranáři těžkou prohru uštědřil (2:3). Vojta Kazda poté udolal v litém boji Martina Jiráska 3:2 a packým zařídili první bod, jenže na 4:1 zvyšoval Milan Jirásek se svojí strojovou hrou proti Lukáši Knapovi (3:0). Když Pavel Kohout zničil Kubu Fejfara 3:0, bylo to již 5:1 pro valdické. Druhý packý bod šel za Honzou, jenž opět v těžkém boji zvládl boj s Martinem Jiráskem 3:1, jenže Milan Jirásek Vojtu zdevastoval (3:0), takže to zas bylo o 4 body. Pak pačtí začali kousat a to především díky Lukášovi, jenž si připsal největší skalp v životě vydřenou výhrou nad Houtem 5 v pátém, Kuba Fejfar naprosto suverénně sestřelil Kašpara 3:0 a Honza, ač první 2 sety s Milanem Jiráskem prohrál, další 3 již ovládl (3:2). Na 7:5 pro domácí ještě dával Hout, jenž Vojtu v koncovkách prvních dvou sad uvepřil, aby již dále vládl (3:0), jenže Lukáš Kašpara sestřelil také (3:0) a Kuba výbornou hrou nedal šanci Martinu Jiráskovi (3:0). Honza v duelu s o level lepším Houtem neměl šanci (0:3) a zápas se zlomil v 16.mači, protože Vojta neproměnil pohodlné vedení a mečbol nad Kašparem, aby ve vyhecovaném a divočejším zápase 2:3 prohrál. Velmi dobře hrající Lukáš totiž ještě Martina Jiráska po několika odvrácených mečbolech 14 v pátém přetlačil, jenže Milan Jirásek v posledním mači dle předpokladů příkladně bojujícího Kubu 3:1 porazil.

Sokol Valdice – TJ Nová Paka “A” – 10:8, Lukáš výborný výkon okořeněný o skalp Kohouta (3/4,5), Honza s Kubou bodovali, avšak Honzu tuze mrzel první zápas (2/4,5) a Vojta neodcházel z tělocvičny vůbec spokojen, protože jej kromě celkové prohry štval i způsob prohry a celkový soupeřův projev u posledního mače (1/4,5).

Odpoledne jeli pačtí také bojovat o body, tentokráte do Vrchlabí. Debly ještě ušly, Knap-Šmidrkal v pátém setu s Brázdou a Studeckým již dominovali, kdežto Vojta Kazda po prohraném duelu s Hauschwitzem a Vitvarem prohlásil, že letos už debla nevyhrají (0:3). Honza začal dobře, Ivana Studeckého uběhal (3:1), Brázda ale Kubu ztrestal fest (0:3), velké odpoledne si začal Vojta výhrou nad Vitvarem 3:1, jenže bylo zase srovnáno, protože Lukáš podlehl po obrovské bitvě 2:3 Hauschwitzovi. Honza jel dále velmi dobře, Adama Brázdu i s trochou štěstí 3:1 zdolal, tak jako tenisově hrající Kuba Vitvara. Když Vojta zvládl zkušeně zápas s Hauschwitzem (3:1) a Lukáš se v poslední sadě oklepal z předchozích 2 nezdarů ukončit zápas (3:2), bylo to 7:3 pro Paku. A hned taky 8:3, protože Honza zažil také jeden ze zápasů, kdy neztratil ani sadu (3:0 s Vitvarem). Jenže Kuba neměl s Hauschwitzem nárok, navíc už mu tuhly nohy po náročnějším pátečním večeru (0:3), na což ještě zareagoval Vojta jasnými 3:0 nad Studeckým. Lukáš ale dostal čočku s Brázdou (0:3), Honza nestačil na trpělivějšího Hauschwitze (1:3) a již úplně vykydlý Kuba dostal se Studeckým. 9:7 pro Paku. Na plac Vojta s Brázdou a Knapik s Vitvarem. Pačtí už se klepali o výsledek, protože Lukáš překvapivě dostal klepačku s Vitvarem (1:3), což však v rozhodujícím duelu napravil výborně hrající Vojta (3:1 nad Brázdou).

TTC KB Vrchlabí – TJ Nová Paka “A” – 7:10, Vojta zaslouží absolutorium (4/4,5), Honza mohl být spokojen (3,5/4,5), Lukáš přidal bod (1,5/4,5 – poslední prohra pod čarou) a Kuba to doplnil tím posledním (1/4,5).

Facebookové komentáře