Áčko dál boduje, s Kostelcem bez šance, DTJ překvapivě padlo

Karel Malík Honzu doslova zdevastoval

Novopačtí pokračují ve velmi dobrém vstupu do sezóny. Ráno sice nestačili na velmi silný a zkušený mančaft z Kostelce nad Orlicí, odpoledne si však tým vyšlápl na pohodový mančaft z Hradce Králové.

Kostelec přijel v sestavě Malík Karel, Ježek, Malík Lukáš a Brůna – všechno exligoví hráči. Debly standardně, Kazda s Fejfarem prohráli s Malíkem L. a Ježkem 0:3, velmi dobrým výkonem se blýskli Knap se Šmidrkalem, protože porazili silné Brůnu s Karlem Malíkem 3:1. Lukáš Knap začal s Brůnou a po vyrovnaných prvních 2 sadách převzal iniciativu materialista Brůna a Lukáše již přechytračil (1:3). Lukáš Malík následně jasně seřezal Vojtu Kazdu především rychlým pinkem, brzy bylo po všem (0:3). Kuba Fejfar začal s obranářem Ježkem zostra, kvalitním útokem nedal hostujícímu hráči šanci (3:0). Honza Šmidrkal chtěl na Karla Malíka vyzrát totální defenzivou, jenže obrovsky zkušený Karel hrál bezchybně a Honzovi v přátelském utkání naložil od cesty (0:3). Opakem tohoto zápasu byl mač Vojty s Brůnou, protože Brůna po několika nevybraných Vojtových servisech obvinil packého hráče jako první hráč za 20 let Vojtovy kariéry z neregulérního zakrytého servisu, což zopakoval i po jasném otevřeném servisu s metrovým nadhozem i přes výtky vlastních spoluhráčů, což si packý hráč nenechal líbit a soupeře nelichotkami počastoval. Bohužel se tato atmosféra nesla po zbytek utkání, které Vojta z mečbolu ve čtvrté sadě nakonec 4 v pátém setu prohrál (2:3). 2:5. A jelo se dále, Kuba dostal čočku s Lukášem Malíkem (0:3), Honza v utkání okresní úrovně přepinkal Ježka (3:1) a Knapik až na výjimku ve 3. setu s Karlem Malíkem neměl co (1:3). Kuba Fejfar si proti Brůnovi uhrál jen 13 míčů (0:3), to Honza si zahrál parádní zápas s Lukášem Malíkem plný krásných výměn (1:3), konec utkání přišel hned poté, když Lukáš podlehl Ježkovi 0:3.

TJ Nová Paka “A” – TTC Kostelec nad Orlicí “A” – 3:10, Honza nepřekvapil ani nezklamal (1,5/3,5), Kuba jakbysmet (1/3,5), Lukáš hrál skvěle debla, poté již neměl nárok (0,5/3,5) a Vojta opustil tělocvičnu nasupeně (0/2,5). 

Odpoledne přijeli hradečtí v sestavě Šumpík, Mrázek, Chládek a Daněk. Čtyřhry opět stejně, Kazda s Fejfarem nestačili ve zlepšeném výkonu na Mrázka se Šumpíkem 1:3, remízu po deblech řídila dvojice Šmidrkal-Knap, která v divokém zápase (5,-3,1,-2,10) urvala koncovku pátého setu proti Chládkovi s Daňkem pro sebe. Lukáš nejprve prohrál v pěkném ofenzivním souboji se Šumpíkem 1:3, když Viktor Šumpík chvílemi 5 balónů v řadě projel, aby jich třeba 8 za sebou jako stroj získal. Vojta poté rovnal skóre, Jirku Mrázka pestrou hrou porazil 3:1 i proto, že mu nedovolil tolik hrát jeho dělový forhend. Kuba následně dřel a bránil jak kůň, i přesto s Daňkem padl 1:3. 3:3. Vojta už měl zápas se Šumpíkem v kapse (2:0 a 7:3), jenže soupeř 11 balóny v řadě začal otáčet – Vojta však obrat nepřipustil a radoval se z cenné výhry 3:1. Kuba následně nezopakoval krajské přebory, protože s Jirkou Mrázkem dostal klepačku (0:3), na to zareagoval Honza jasnou výhrou nad Chládkem (3:0). Pačtí šli do trháku, Knapik forhendovým spinem převalil Daňka 3:0 a extra důležitou výhru si připsal Kuba, jenž po výborném výkonu ukvedlel Šumpíka 3:1. Honza chtěl zkusit ubránit Jirku Mrázka, no nešlo to ani omylem, milimetrové dělové topspiny inside out posílaly packého obranáře do neřešitelné situace, možná 20 Jirkových winnerů připomínalo spíše tenisový zápas Karloviče se Schwartzmannem (1:3). Zápas se zlomil hned poté, Lukáš v krásném zápase dvou čistokrevných útočníků porazil Chládka 11:6 v páté sadě, opět odpoledne výbornému Vojtovi se povedlo totéž v zápase 3 jasně vyhraných a 2 těsně prohraných sad s Daňkem (3:2). 9:5. Překvapivé, ale ne nezasloužené vítězství tak jistil Honza, který Viktora Šumpíka ve 4 sadách ubránil a z výhry se radoval. 

TJ Nová Paka “A” – DTJ Slavia Hradec Králové – 10:5, Vojta absolutorium (3/3,5), Honza na víc neměl, bodoval však poctivě (3,5/4,5), Lukáš se rozehrál k parádnímu výkonu (2,5/3,5) a Kuba si připsal důležitý bod (1/3,5). 

Facebookové komentáře