Áčko ráno s Jaroměří výherně, na poslední Josefov nestačilo

Poslední 2 kola zimní části divizní soutěže čekaly na packé v sobotu 15.12. Do Paky přijely týmy z Jaroměře, ráno Jiskra, se kterou se čekal tuhý boj, odpoledne naopak přijel poslední tým tabulky z Josefova. Papírové předpoklady zase pro jednou vzaly za své a pačtí ráno zvítězili, aby odpoledne padli.

Áčko začalo ráno vyrovnaně, role se prohodily, Knap se Šmidrkalem nevyužili 8:2 v páté sadě a s Hrycíkem a Hardubejem padli, Kazda s Fejfarem naopak proti Vojtíškovi s Diveckým měli jasně navrch (3:0). Lukáš Knap na začátek s Radomírem Vojtíškem neměl slitování (3:0), Vojta ale s Diveckým obrat z 0:2 nedotáhl, 2:3 padl. Kuba následně nestačil na Hardubeje 5 v pátém a Honza už nemohl vydýchat další z řady pětisetových prohraných bitev s Hrycíkem (2:3, 9:11 v pátém). 2:4. Vojta následně jasně porazil Vojtíška a snížil na 3:4 a asi klíčový zápas dopoledne sehrál Kuba s Diveckým, když packý player odvrátil hrou vabank za stavu 0:2 na sety 2 mečboly a následně již perfektní hrou jaroměřského hráče udolal (3:2). Honzovi tentokráte vyšly 3 koncovky s Hardubejem a byla z toho výhra 3:0, na 5:5 pak vrátil hosty Hrycík, když Lukáše 2 v pátém již přežehlil. Začalo se odznovu, Kuba zkušeně porazil Vojtíška 3:1, ale Honza neměl nárok na dělový forhend Diveckého (1:3). Tahanice o body pokračovala, Lukáš otočil z 0:2 s Hardubejem, takže hosty zachraňoval opět výborný Hrycík (3:1 s Vojtou). Do rozhodujícího trháku poslal packé Honza, který Vojtíška 3:1 zdolal, což potvrdil naprosto skvěle hrající Lukáš v thrilleru s Diveckým (10 v pátém) a dílo dokončil Vojta spolehlivou hrou s Hardubejem (3:1).

TJ Nová Paka “A” – Jiskra Jaroměř – 10:7, Knapik i s teplotou válel (3/4,5), Kuba si připsal skvělý skalp Diveckého (2,5/3,5), Vojta hrál tradičně stabilně (2,5/4,5) a Honzu mrzely 2 pětisetové porážky (2/4,5).

 

Odpoledne přijel tým z chvostu tabulky, Jaroměř-Josefov. Papírové předpoklady dostaly na frak hned po příjezdu, když se packý tým dozvěděl, že josefovští hráli na půdě 2.mančaftu soutěže ze Stežer 7:10. Začalo se opět jako ráno, Kazda s Fejfarem si připsali nevídanou druhou výhru v deblu v řadě (9 v pátém nad Tučkem s Havrlantem), což bohužel opět nepotvrdili Knap se Šmidrkalem (2:3 s duem Čenovský-Valeš). Hosté na Paku vlétli zhurta, Čenovský rozsekal Knapika (0:3), Vojta neměl s Valešem kromě prvního setu vůbec co hrát (1:3) a obrovská škoda byla prohry Kuby s Tučkem (2:3), když hostující hráč předváděl parádní forhendové facky. Na 2:4 tak korigoval Honza výhrou nad Havrlantem (3:0). Jenže Vojta neměl s Čenovským vůbec co hrát (1:3), Kuba dostal od Valeše debakl (0:3), a tak na 3:6 snižoval Honza po klasicky obrovské bitvě s Tučkem, když packý hráč rozhodl nečekaným útokem z forhendu, který nečekal ani on, ani soupeř a vepřem se dostal k mečbolu, který proměnil (3:1). Nemocí zdevastovaný Knapik nestačil na Havrlanta (0:3), což se ukázalo jako klíčové, protože i přes Kubovu očekávanou prohru s Čenovským (1:3) by bývalo bylo o co hrát (Honza totiž zvládl duel i s Valešem 3:1). 4:8. Na 4:9 dával Tuček, jenž Lukáše také nelitoval (0:3), ale Vojta si poradil s Havrlantem 3:0 a Honza v nejlepším výkonu dne bodoval i s Čenovským (3:0). Zápas tak ukončila Lukášova prohra s Valešem (0:3), packým však chyběl pouhý bod k šanci na remízu, protože vedle Vojta ničil Dušana Tučka a Kuba Fejfar by byl s Havrlantem jistě favorit.

TJ Nová Paka “A” – Sokol Jaroměř-Josefov 2 “B” – 6:10, Honza zase po delší době za fullhouse (4/4,5), Vojta užuž pomýšlel na druhý bod (1,5/3,5), Kuba byl v singlu vejcový (0,5/3,5) a Lukáš prohrál s horečkou (0/4,5). 

 

Facebookové komentáře