Novopacké Béčko zahájilo sezónu KP2 výherně

Stejně jako divizní A tým, i naši rezervu čekalo zahájení letošní krajské sezóny. Na domácích stolech jsme přivítali soupeře z Jičína a z Hořic. Zatímco dopolední zápas byl dramatem se vším všudy, odpoledne si pačtí dokráčeli k celkem jasné výhře. V naší sestavě se vedle trojice Sochor, Grof, Oravec, poprvé představil mladý a nadějný Šimon Kadavý a premiéra se mu povedla na výbornou.

Soupeři z Jičína přijeli v sestavě Soukup, Müller, Fejtek a Harcuba. Po čtyřhrách byl stav nerozhodný, nově sestavená dvojice Sochor-Kadavý si sedla a odneslo to jičínské duo Müller-Fejtek (3:1), zatímco Grof-Oravec na své soupeře v těsných koncovkách setů nestačili (0:3), 1:1.

V prvním kole nejprve Lukáš v pětisetové vypjaté bitvě nestačil na zkušeného blokaře Soukupa, Šimon smolně v koncovkách prokaučoval zápas s Müllerem, Jakub zmatlal všechny tři koncovky setů s Fejtkem a Soša si zkušeně 9 v 5. pohlídal Harcubu, 2:4.

Další kolo byl Šimon blízko blizoučko výhře se Soukupem, ale nakonec z toho byla těsná pětisetová prohra, stejným výsledkem prohrál Jakub s Müllerem po přetahované v závěru, dokud Müller nezakončil zápas nechytatelnou hranou stolu. Martin na Fejtka umí (3:1) a Lukášovi utekl 5. set s Harcubou, 3:7 a bylo zle.

Třetím kolem zahájili Pačáci stíhací jízdu ve velkém stylu, když nejprve Jakub přehrál Soukupa (3:1), Soša nepustil ani set Müllerovi, Grofik už třetí pětiseťák dotáhl do vítězného konce a odnesl to Fejtek a skvělé kolo završil Šimon svou premiérovou výhrou v KP2 nad Harcubou (3:1), 7:7.

Do posledního kola jsme šli plní elánu z povedeného dotažení skóre a ve stejném duchu se nesl i další průběh. Nejprve Soša nedal šanci Soukupovi, velmi podobně se zadařilo Grofikovi s Müllerem (oba 3:0), no a když Šimon překvapil zaskočeného Fejtka (3:1), Jakub už nemusel 5. set rozehraného zápasu s Harcubou ani začínat, 10:7 pro nás!

TJ Nová Paka “B” – TJ Jičín “B” 10:7. Otočka, která se hned dvakrát povedla Jičínu proti nám, nás velmi potěšila a ukázala psychickou odolnost mančaftu, Martin Sochor (4,5) potvrdil roli jedničky i fakt, že se narodil rozehraný (nejméně tréninků ze všech a klasický pozdní příchod do tělocvičny na něm nebyly znát), Lukáš Grof (2,5) si hned třikrát zahrál pětiseťák, Šimon Kadavý (2,5) zahrál nad očekávání dobře a Jakub Oravec (1/3,5) byl blízko dvěma bodům, ale koncovka s Müllerem byla proti.

Po dobrém obědě jsme se vrhli na Hořičáky, kteří nastoupili ve složení Štěpánek, Zelený Jirka, Zelený Martin, Vyskočil. Čtyřhry dopadly oproti dopoledni lépe, když obě dvojice vyhrály celkem jasně (Martin a Šimon 3:0, Lukáš a Jakub 3:1), 2:0.

První kolo jsme šli do vedení, když si neporadil pouze Lukáš s výborně hrajícím Štěpánkem (0:3), zatímco Šimon ukázal v koncovce železné nervy proti Jirkovi (3:2), Jakub ovládl koncovky s Martinem (3:0), a Martin přehrál Petra Vyskočila (3:0), 5:1.

Příjemné vedení soupeři ve druhém kole lehce stáhli, když nejprve Šimon nevyzrál na Štěpánka a následně Jakub v těsné koncovce plné hořických šmodrchanic podlehl taktikovi Jirkovi (2:3). Soša se však v souboji Martinů dostal ze stavu 5:9 v posledním setu a Grofik porazil Vyskočila (3:1), 7:3.

Třetí kolo zahájil Jakub se Štěpánkem, na kterého nemá zbraně a od stolu odešel celkem rychle (0:3), Soša přetaktizoval Jirku Zeleného, když ho jednoduše nechal útočit (3:0), stejným skóre přehrál Grofik Martina Zeleného a stejně jako ráno, i s Hořicemi zařídil desátý bod mladíček Šimon Kadavý, když si 3:0 poradil s Vyskočilem a získává zlatého Bludišťáka za odvedené výkony, 10:4.

TJ Nová Paka “B” – Jiskra Hořice 10:4. Martin Sochor byl k nezastavení a zůstal neporažen (3,5/3,5), Lukáš Grof nestačil pouze na Štěpánka (2,5/3,5), stejně jako Šimon Kadavý (2,5/3,5) a Jakub Oravec byl opět podobně blízko ke dvěma bodům, ale koncovky pátých setů mu dnes nevyšly (1,5/3,5).

V dalším kole zajíždíme na dvojičku do Bělohradu a očekáváme velmi těžký zápas, však se jedná o druhý tým loňské sezóny.

 

Facebookové komentáře