3.kolo divize: Áčko urvalo výhru v derby s Jičínem

Sobota 5.10. byla dnem derby, novopačtí přijeli na palubovku divizního navrátilce z Jičína. Novopačtí přišli nejspíš do konce sezóny o Kubu Fejfara, takže si ostré divizní starty připíše všeuměl Martin Sochor, jednička packého Béčka. Jičínští nastupují v sestavě Kříž, Červenka, Sebera a Vraštil.

Debly dopadly na remízku, Kříž se Seberou vcelku jasně porazili duo Kazda-Sochor, v totální dominanci se naopak změnila čtyřhra Knap-Šmidrkal vs Vraštil-Červenka, pačtí si připsali hladkou výhru 3:0.

Tomáš Vraštil dostal na Honzu Šmidrkala recept v podobě trpělivé hry a packý obranář měl co dělat, aby bojovného Vraštila porazil 3:1, Vojta Kazda sehrál s Honzou Červenkou velikou bitvu, kterou nakonec velmi důležitě v pátém setu ovládl. Petr Sebera ušpachtlil Lukáše Knapa neskutečnými a fyziku popírajícími údery 3:1 a hned poté bylo domácím ještě hůř, protože Martin Sochor skvělou obranou zaskočil Milana Kříže (3:1), takže po první rundě 4:2 pro Paku.

Další klíčový zápas sehrál Honza se jmenovcem Červenkou, packý obranář prohrával už 0:2, aby hru zpřesnil a zápas až do vítězného konce v urputné bitvě dovedl (3:2), skvěle se opět prezentoval Vojta, jenž přechytračil Seberu 3:1. To bylo v tomto kole vše, protože Milan Kříž zničil Lukáše namotanými spiny 3:0 a Tomáš Vraštil zdevastoval Sošu také 3:0. 6:4 pro Paku.

Všechno je jednou poprvé, a tak Honza poprvé v životě porazil Seberu, a to dokonce jasně 3:0 a Vojta opět ukázal bojovníka, protože Milanu Křížovi nestačilo na výhru ani vedení 6:0 v pátém setu, packý univerzál si zápas “zkušeně” (přes odvrácené 2 smeče soupeře od stavu 9:9 🙂 ) pohlídal. Jenže Jičín ještě kousal, Vraštil vyhrál 2 koncovky s Lukášem, který tedy působil již zdevastovaným dojmem (0:3) a Červajz otočil pěkný zápas se Sošou na 3:1. Devátý bod tedy musel zajišťovat již rozjetý Honza nad Milanem Křížem a nakonec s obrovským štěstím vyhrál i Vojta nad Vraštilem v poměru 3:1, ač tekl 1:1 a 7:10 a byl po většinu zápasu tím horším hráčem.

Štěstí, že zápas skončil tímto zápasem, protože Lukáše ještě stihl uklohnit svou divokou hrou také Červajz a Soša prohrával se Seberou.

TJ Jičín – TJ Nová Paka “A” – 6:10, Honza byl navýsost spokojen (4,5/4,5), Vojta opět držel a 2 koncovky zvládl (4/4,5), Soša přidal super divizní bodík a ví, že to bude dřina (1/3,5) a Lukáš kromě excelentní čtyřhry okusil vejce (0,5/3,5 + dokončené vejce pod čarou).

Facebookové komentáře