Béčko v Bělohradě bez šance

V deštivé sobotní ráno se vypravil do nedalekého lázeňského města tým novopackého Béčka. Mančaft, oslabený o nejlepší hráče Martina Sochora a Michala Luňáka, v sestavě Grof, Oravec, Kadavý, Virag. Hosté nás přivítali ve složení Petřivý Michal, Klejch Adam, Klejch Filip a Šulc Milan zaskakující za Petra Gryma.

Hned od začátku bylo jasné, kdo bude tahat za kratší konec, když obě čtyřhry dopadly shodně 3:1 pro domácí, kteří se tak rychle ujali vedení 2:0.

Po prvním kole byla situace z našeho pohledu ještě zoufalejší, jelikož vyhrál pouze Grofik nad Šulcem, zatímco Jakub nevyzrál na všestranného Adama Klejcha, Šimon dostal pěkně naloženo od Petřivého a Mirďovi se povedlo vybojovat pouze set s Filipem Klejchem, 1:5.

Následně Lukáš nestačil na Filipa, hrajícího s trávou na bekhendu, Jakub nevybojoval set ani se střelcem Petřivým, nejzajímavější byl zápas mezi Šimonem a Filipem, kdy si Šimon ve velmi vyrovnaném zápase vybojoval mečbol za stavu 10:9 v pátém, avšak v další výměně dostal prasátko, které nakonec zajistilo domácímu hráči vítězství 12:10 v závěrečném setu. Když k tomu přidáme prohru Mirdi s Milanem Šulcem 1:3, už z toho byla pěkná rychta, 1:9.

Hned v úvodu třetího kola ukončil zápas zkušený Michal Petřivý, když ustřílel Lukáše 3:1, na vedlejším stole ještě Jakub stihl prohrát 0:3 s Filipem Klejchem, 1:10. Dohráli jsme tak rychle, že jsme ještě necelou hodinku sledovali na STISU “live” vyrovnané utkání našeho Áčka na derby v Jičíně a následně jsme se vypravili domů.

TJ Lázně Bělohrad “A” – TJ Nová Paka “B” 10:1, Lukáš Grof (1/3) jako jediný bodoval, Jakub Oravec (0/2 + prohra pod čarou) zahrál bídně a soupeře moc nepotrápil, Šimon Kadavý (0/2) byl jeden míček od bodu a Mirďa Virag (0/2) si pěkně zahrál v utkání, ve kterém jsme byli jasně slabším týmem.

Další kolo odehrajeme nezvykle v neděli (20.10.) a čeká nás na stolech soupeřů nejprve ambiciózní tým Chomutic, vítěz okresního přeboru 2018/19 a následně tým Chlumce nad Cidlinou, kde jsou zápasy s houževnatými soupeři vždy velmi náročné.

Facebookové komentáře