6. a 7.kolo VčD: S Kostelcem klepec, DTJ naopak pačtí přefikli

Vojtěch Kazda (vlevo) na Vojtu Viesnera nestačil

Do Paky přijel Kostelec, tedy excelentní mančaft – a očekávání se naprosto vyplnilo, odpoledního soupeře zase pačtí chtěli porazit, aby nenatáhli sérii proher na 3 – a úkol splnili.

Debly s Kostelcem okolo 2 výborných Malíků, letos ještě neporaženého Vojty Viesnera a Martina Jakubce dopadly bledě. Navrátilec do sestavy Kuba Fejfar společně s Vojtou Kazdou překvapivě těsně nestačili na L.Malíka s Viesnerem 9 v pátém, duo Šmidrkal-Knap poprvé letos padlo, když si od stavu 7:7 v pátém neudělali ani bod.

A hned bylo jen hůře, Lukáš Knap nestačil překvapivě snadno na Jakubce 0:3, Vojta nevyužil šance alespoň na set s Viesnerem a padl také 0:3, Kuba Fejfar s Lukášem Malíkem dostal pořádně zahulit (0:3) a totální debakl se strojově přesným Karlem Malíkem utrpěl Honza Šmidrkal (zase 0:3). 0:6 za 40 minut hry. Pak přišla přeci jen korekce, Vojta uzobal Jakubce 3:1, Kuba skvělým výkonem připravil Viesnerovi první porážku v sezóně, jenže Honza nevyužil šance s L.Malíkem a zase dostal 3:0, to samé platilo v duelu Knap-Malík Karel, packý levák se sice snažil, ale Karel je prostě ještě stále někde jinde (0:3). 2:8. Druhý bod si připsal Kuba výhrou nad Jakubcem 3:0, Honza naopak dostal další nakládačku – tentokráte s Viesnerem- když mu na čestný set nestačilo ani vedení 9:3, takže nebylo o čem (0:3), a když Lukáš Malík zkušeným výkonem porazil Lukáše 3:1, bylo hotovo.

TJ Nová Paka “A” – TTC Kostelec nad Orlicí “A” – 3:10, Kuba si návrat za stoly lépe představit nemohl (2/3,5), Vojta přidal alespoň bodík (1/2,5) a Honza s Lukášem pěkně 0/3,5, když prvně jmenovaný si neudělal ani set. 

Odpoledne přijelo DTJ po tvrdé bitvě v Jičíně. Skvělý packý začátek nastolil ráz utkání, Kazda s Fejfarem zdemolovali Tesolina s Bohdaneckým 3:0, více práce měli Knap se Šmidrkalem po výhře 3:1 nad Pugzíkem se Šumpíkem. Začalo se také vesele pro Paku, jenže vedení 2:0 neudrželi jak Kuba nad Bohdaneckým, tak Vojta s Tesolinem, a nakonec se oba poručeli ze stolů po prohře 2:3. Více to mrzelo asi Vojtu, který vedl 2:1 a 5:0, Kuba neměl již co hrát. Packé vedení zajistil Lukáš díky klíčovému druhému setu s Pugzíkem a první singlové sety dne si udělal i Honza, když jasně porazil Šumpíka 3:0. Po bitvě šel od stolu i velmi dobře hrající Vojta s Bohdaneckým (1:3) a v pořadí 3.prohraný zápas týmu ze stavu 2:0 zaznamenal Lukáš s Tesolinem, když obdržel za stavu 2:1 a 9:9 2 parádní heblúdery od soupeře. Honza ale nechtěl dopustit překvapení s Pugzíkem, kterému kromě jiných zdravotních problémů začala odcházet i záda (3:0 pro Paku), v souboji útočné obrany s čistým útočníkem se radoval hradecký Šumpík, který Kubu porazil 3:1. 5:5.

Fantastickým výkonem se v duelu s ligovým Bohdaneckým prezentoval Lukáš (3:0), na což navázal v naprosto šíleném zápase (-2,1,3,-8,9) Honza, když Riccardovi jeho údery chvíli chodily a chvíli prostě nechodily. Další klíčový zápas ovládl Kuba, když už se zdálo, že pačtí ztratí 4.zápas ze stavu 2:0, jenže packý player za stavu 2:2 a 8:10 odvrátil s Pugzíkem 2 mečboly a následně se štěstím celý mač ovládl, všechna čest (3:2). Vojta pak dával na 9:5 spolehlivou hrou proti Šumpíkovi a svůj nejlepší výkon si schoval Honza až na konec, když porazil Bohdaneckého po sérii krásných výměn 3:0.

TJ Nová Paka “A” – DTJ Slavia HK “C” – 10:5, Honza 100% napravil ranní blamáž (4,5/4,5), Lukáš si také spravil chuť (2,5/3,5) a Vojta s Kubou přispěli dohromady 3 body (oba 1,5/3,5). 

Facebookové komentáře