Divize, díl 8. a 9.: Jaroměř zdemolována a čočka od Stěžer

Lukáš Knap v duelu s Radimem Hrycíkem (Jaroměř)

8. a 9. kolo divize přivedlo do Paky sousedy v tabulce z Jaroměře a odpoledne naprosto suverénní a letos jasně postupující Sokol Stěžery. A zatímco ráno to šlo překvapivě snadno, odpolední zápas jen potvrdil naprostou divizní dominanci Stěžer, a tak bylo brzo hotovo.

Debly s Jaroměří začaly perfektně, jak dvojice Knap-Šmidrkal, tak Kazda s Fejfarem své duely v pěti sadách zvládly (nad Diveckým s Daxem, resp. nad Hrycíkem s Hardubejem). A pokračoval výtečný start, Lukáš Knap v bitvě o každý balón udolal Daxe 3:1, Vojta Kazda po odvrácených setbolech v první sadě již s Diveckým jasně dominoval (3:0). Kuba Fejfar sice předvedl hororový výkon s Hardubejem (0:3), jenže Honza Šmidrkal se parádně bavil s Radimem Hrycíkem, který si přijel jen pinknout, jinak by asi zápas skončil jinak, než 3:0 pro packého hráče. 5:1. Dvěma vyhranými koncovkami utlumil odpor Daxe Vojta (3:0), Kuba pokračoval ve hrůzohře (0:3 s Diveckým), Honza neměl potíže s Hardubejem (3:0) a když Lukáš umlátil i napůl hrajícího Hrycíka 3:1, bylo to 8:2. Kuba si poté spravil chuť s Daxem, kterého v obrovské bitvě 6 v pátém porazil, a když nestačilo Diveckému na Honzu v prvním setu ani vedení 10:5, připsal si packý obranář další výhru 3:0, čímž i zápas ukončil.

TJ Nová Paka “A” – Jiskra Jaroměř – 10:2, Honza ráno suverénní (3,5/3,5), Vojta s Lukášem neprohráli, takže také výborné (2,5/2,5) a Kuba startoval svůj pingpongový um pomaleji než Škodu 105 při lednovém mrazivém ránu (1,5/3,5).

To odpoledne přijely Stěžery v plné palbě, Novotný, Dufek, Slavík a Kodym je sestava na ligu jak řemen. A potvrzovalo se to hned od začátku, Šmidrkal-Knap podlehli Dufkovi se Slavíkem 1:3 a připsali teprve druhou porážku v soutěži, Kazda s Fejfarem zase stejným výsledkem podlehli Novotnému s Dufkem. A šlo to rychle, v bitvě dvou Lukášů se radoval ten stěžerský, Dufek (3:1) a Vojta dostal nařezáno od Novotného. Stav 0:2 se Slavíkem však neskutečným způsobem otočil Kuba, zvlášť koncovka páté sady stála za to (3:2). Packé naděje ale rychle zchladil Tomáš Kodym, který velmi vyspělým výkonem porazil Honzu 3:1. Vojta hned dostal obrovskou dardu od Dufka (0:3), Kuba to samé s Novotným (0:3). Druhý packý bod zařizoval Honza, jenž docela hladce porazil nezvykle chybujícího Honzu Slavíka (3:1). Lukáš si pak na Kodyma udělal alespoň set (1:3), jenže Lukáš Dufek zdevastoval Kubu 3:0 a jestli si Honza myslel, že zopakuje jarní senzaci s Novotným, tak si to pár míčích již nemyslel, protože totálně soustředěný nejlepší hráč soutěže si udělal z packého obranáře lehké sobotní poobědové pinknutí i s donáškou míčků (0:3).

TJ Nová Paka “A” – Sokol Stěžery – 2:10, Kuba s Honzou ukvedlali alespoň Slavíka (1/3,5) a Vojta s Lukášem neměli úplně herní kapacitu na výtečné soupeře (0/2,5).

Facebookové komentáře