KP2 12.-16. kolo: Béčko v odvetné části sezóny bez ztráty bodu

Béčko v sezóně 2019/2020

Po vítané vánoční pauzičce jsme se opět pustili s vervou do soupeřů v krajské soutěži 2. třídy. Postupně si stručně shrneme klíčové momenty ze všech 5 doposud odehraných odvetných utkání.

Ve 12. kole jsme se utkali s favoritem z Bělohradu v rámci dvojičky. Z našich řad chyběli dva nejlepší hráči, a to Michal s Martinem, Bělohrad přijel bez Filipa Klejcha v sestavě Adam Klejch, Michal Petřivý, Grym a Fejfar.

Po deblech bylo skóre 1:1, následně jsme šli do vedení 4:2, když Jakub překvapil bojovným výkonem Petřivého, Grofik nedal šanci Fejfarovi a zaskakující Mirďa Virag si smlsnul na Grymovi. Přetahovaná pokračovala až do konce, 9. a 10. bod zařídili Jakub s Grymem a Mirďa s Fejfarem, a tak jsme nakonec byli těmi šťastnějšími.

TJ Nová Paka “B” – TJ Lázně Bělohrad 10:8, Jakub Oravec (3) hrál v pohodě a nestačil pouze na nechybujícího Adama Klejcha, Mirďa Virag (2,5) se ukázal jako skvělý žolík a významně pomohl celkové výhře, bojovný výkon předvedl také Šimon Kadavý (2,5) a Lukáš Grof (2) také nevyzrál pouze na Michala s Adamem. Zápis zde.

Další zápas jsme odehráli v Jičíně, kde se stal klíčem k úspěchu především suverénní výkon Sóši, kterému dokonce Jirka Soukup ze zoufalství odešel od stolu se slovy, která bych mohl publikovat pouze se spoustou hvězdiček. Jinak jsme celou dobu vedli a Jičín tahal za kratší konec, což nás s tímto rivalem vždy těší :-).

TJ Jičín “B” – TJ Nová Paka “B” 5:10, Martin Sochor (4,5) splnil roli jedničky na jedničku, Michal Luňák (2,5/3,5) nevyzrál pouze na Harcubu, kterého naopak překonal Lukáš Grof (1,5/3,5) a Jakub Oravec (1/3) takticky zvládl zápas s Müllerem. Šimon Kadavý (0,5/0,5) pak jako náhradník přispěl vyhraným deblem. Zápis zde.

Po dobrém obědě jsme vyrazili na zápas do Hořic, které nastoupily ve třech, a tak to byl doslova zápas o ničem. Za zmínění stojí skvělý výkon Jirky Zeleného, který skalpoval Jakuba, Lukáše i Michala a pochvaloval si nárůst procent úspěšnosti.

TJ Jiskra Hořice – TJ Nová Paka “B” 3:10, Martin Sochor (2,5/2,5+WO) bez ztráty kytičky, Michal Luňák (2,5/3,5) nestačil pouze na rozjetého Zeleného, Lukáš Grof (1,5/2,5+WO) to samé, Jakub Oravec (0/1+WO) si zahrál pouze jeden zápas a Šimon Kadavý (0,5/0,5) stejně jako ráno pomohl k výhře dobrým výkonem v deblu. Zápis zde.

Následoval domácí zápas s kamarády z Chomutic, kteří přijeli v sestavě Břeský, Tázler, Tonar a Kučera. A bylo to pořádné drama od začátku až do konce. V utkání byly k vidění 4 pětiseťáky a jistě také nečekané výsledky, především pak zaujala výhra Ondry Kučery nad Michalem Luňákem. Zápas, který skončil až po dvanácté hodině, jsme nakonec těsně vyhráli 10:8.

TJ Nová Paka “B” – Sokol Chomutice 10:8, Lukáš Grof (4) měl formu jako hrom, Martin Sochor (2,5) od sebe čekal lepší výkon a stejně jako na stolech soupeře odešel dvakrát poražen, Michal Luňák (2,5) si proti týmu ze sousedské vesnice zahrál poprvé a Jakub Oravec měl sice Kubu Tázlera na lopatě, ale zajíci se počítají až po honu, takže se musel spokojit alespoň se zařízením vítězného bodu proti Kučerovi. Zápis zde.

Odpoledne jsme se utkali s Chlumcem (Kycelt Jakub, Kycelt Pavel, Jiřička, Skřivan, Kycelt Lukáš), kde jsme stejně jako v Chomuticích prohráli. Tohoto zarputilého soupeře je vždy velmi těžké porazit, což se nám teď doma po dramatickém vývoji nakonec podařilo.

TJ Nová Paka “B” – Sokol Chlumec nad Cidlinou “B” 10:7,  Michal Luňák nestačil pouze na Jakuba Kycelta, stejně jako Martin Sochor (oba 3,5), Lukáš Grof (3) prohrál za celý den pouze jednou a zaslouží velkou pochvalu, Jakub Oravec (0/3,5) pro změnu za  celý den vyhrál pouze jednou, když střídal kvalitvní výkony, které nedokázal vytěžit, s velmi špatnými, jako byl strastiplný zápas s Jiřičkou. Zápis zde.

 

Facebookové komentáře