Divize 2020/2021, díl 1 a 2: Áčku začátek pěkně zhořkl

Áčko se vydalo po 6 a půl měsících bez soutěžního utkání do Jičína a Staré Paky. Body se čekaly hlavně ráno, jenže nerozehraní Pačáci v Jičíně tvrdě narazili. Ve Staré Pace proběhla obrovská bitva, kterou rozhodly 2 míče, a tak novopačtí po 7 hodinách bojů zůstali bez bodu.

Pačtí přijeli do Jičína v klasické sestavě Šmidrkal, Kazda, Fejfar a Knap. Domácí pak opět v klasice Kříž, Červenka, Sebera a Vraštil.

Debly byly hned dost důležité, Šmidrkal-Knap opět porazili dvojici Červenka-Vraštil 3:1, duo Kazda-Fejfar pak vedlo nad Křížem se Seberou 2:0 a 9:6, pak však přišla deka na Kubu Fejfara, set se prohrál a ve zbytku utkání již domácí měli navrch, 3:2 pro domácí, 1:1.

Hned se začalo zostra, Honza Šmidrkal v prvním setu promarnil s Honzou Červenkou 2 setboly, následující 2 sady vyhrál, ve čtvrté měl packý hráč v koncovce 2 mečboly, které Honza Č. odvrátil ultraprasaty a v 5.sadě vedl domácí hráč 10:7, zahodil smeč, za stavu 10:10 zahrál packý Honza neskutečné prase na roh stolu z dobrých 5 metrů a na mečbol zahodil Honza Červenka jak podání, tak pálku. 3:2 pro Paku. Vojta po velmi kvalitním výkonu porazil věčného rivala Milana Kříže 3:1, Kuba Fejfar si zkušeně poradil v páté sadě se Seberou 3:2 a první singlový bod domácím zařídil až Tom Vraštil, jenž nedal čuchnout Lukášovi (3:0). 4:2 pro packé, ale mělo být mnohem hůř. Honza si totiž po nerozehraném výkonu ani neškrtl s Křížem (0:3), a ač Vojta urval jako starý mazák pátou sadu se Seberou (3:2), Kuba asi poprvé prohrál s Vraštilem (1:3) a Lukáš v páté sadě nestačil na Červenku, to byla škoda. 5:5. Honza vedl se Seberou v první sadě 6:0, aby následně inkasoval dobrých 9 winnerů a sadu projebal, podobně ve druhé sadě a ve třetí již Honza neměl vůbec šanci (0:3), obrovská škoda zápasu Vojty s Vraštilem, Vojta vedl 2:1 a 6:2, pak 8:4, jenže domácí hráč se oklepal a celý zápas otočil (2:3) a již na 8:5 zvyšoval Červenka, který naprosto zdevastoval Kubu (3:0). Pak se ale kousnul Lukáš, když po výborné hře porazil Kříže 3:1 a totální blamáž zažehnal Honza s Vraštilem, když v páté sadě otočil z 0:3 a vyhrál 6 v pátém. Již jen 8:7 pro Jičín. Kdo čekal výhru Vojty s Červenkou, spletl by se, Honza totiž Vojtěcha tvrdým způsobem znásilnil (3:0), to bylo ponížení lidské důstojnosti a zápas bohužel pro packé zavřel Kříž, který zlomil Kubu ve třetí sadě ze setbolů a na konci již dominoval (1:3). Škoda velká i proto, protože Lukáš začínal mít zápas se Seberou pod kontrolou.

TJ Jičín – TJ Nová Paka – 10:7, Honza byl rád alespoň za 2 šťastné body, na víc nebylo (2,5/4,5), Vojta zůstal na svých, ale mrzela ho čtyřhra a zápas s Vraštilem (2/4,5), Lukáš už už sahal po druhém bodu (1,5/3,5) a Kuba mohl asi bodík navíc přidat (1/4,5). 

Po obědě u Stránských jeli pačtí na dobré známé do Starky. Nastoupila nejsilnější možná sestava, Vajgl, Dlabola, Šajner a Krtička, tedy složení na totální strop divize.

Debly jako ráno, Knap-Šmidrkal opět úspěšní, tentokráte proti Péťovi Dlabolovi s Lubou Krtičkou, Kazda s Fejfarem opět padli v pátém setu, tentokráte ale tahali celý mač za kratší konec provazu proti duu Luba Šajner-Pavel Vajgl. A šli jsme na singly, žádná velká bitva se nečekala. Honza si v poklidu ubránil Krťu 3:0, Vajgl znectil Vojtu 3:0, Kuba dlouho vzdoroval Dlabkovi, ale nakonec padl 1:3 a Lukáš se zlepšoval a zlepšoval, ale na Šajnyho nestačil, 0:3. Honza pak překvapil všechny okolo, protože po urputném boji uchytal Vajgla rozdílem třídy 9 v pátém, avšak Dlabola obrátil zápas s Vojtou na 3:1 a obrovská škoda Kuby v zápase se Šajnerem, protože Kuba měl ve čtvrté sadě k dispozici 2 mečboly, ale Luba mu je svým monstrbekhendem ustřelil a v páté sadě prohrál Kuba nejtěsnějším možným rozdílem 10:12. Ještě hůře bylo packým hned následně, Luba Krtička totiž po ofenzivní bitvě udolal Lukáše 3:1 a domácí vedli již 7:3. Honza však měl na své straně všechny svaté, po krásné bitvě plné parádních výměn udolal 10 v pátém Dlabku, následně se v krásném duelu s pořadovým číslem asi 1000 mezi Šajnerem a Kazdou radoval z výhry packý univerzál a pačtí již byli na dostřel, protože Kuba porazil Krtičku 3:1 a bylo to již 6:7 z pohledu novopackých. Pavel Vajgl ale ani přes Lukášovu motivaci o výhře 10 piv od Vojty za výhru nad nejlepším okresním hráčem s Lukášem nezaváhal (1:3) a bylo to 6:8. Honza ucítil, proč někteří obranáři i v ligových zápasech odcházeli s Lubou Šajnerem od stolu hodně rychle, Honza i přes minimum chyb tekl 0:2, pak ale začal více útočit a chodit do kontrů a v dalším nádherném mači zápas z 6:9 v pátém opět na skóre 11:9 otočil, to již bylo ten den počtvrté (3:2). Na 8:8 dokonce srovnal Vojta, jenž přehrál dobře hrajícího Krtičku, jenže na konci měla Starka enormní sílu dua Vajgl-Dlabola. Kuba dostal se Sejdym totálního čouda (0:3), ale Lukáš hrál s Dlabkou skvěle a dostal se až ke stavu 9:9 v páté sadě, jenže 2 ostré spiny staropackého hráče zápas ukončily, 2:3 a celkově 8:10.

Sokol Stará Paka – TJ Nová Paka 10:8, Honza měl štěstí na své straně, to se ve Starce často nepovede (4,5/4,5), Vojta opět vyhrál polovinu zápasů, na víc nebylo (2/4,5), Kuba měl peška s Lubou Šajnerem (1/4,5) a Lukáš připsal 10-9,5 bodů, tedy menší slepičí vejce (0,5/4,5).

Zápasy skvělé, sezóna bude úmorná, již příště zkusíme vyhrát ve Dvoře, na Sokol se pojedeme jenom podívat, jak se hraje pinec, protože tým ze Sokola letos nasadil sestavu, za kterou by se nemuselo stydět ani lecjaké družstvo ve 2.lize.

Facebookové komentáře