VčD díl 8. a 9. – Áčko opět řádilo venku a posouvá se na druhé místo

Lukáš Knap v boji proti výbornému Janu Jakubcovi

Týden po povedeném vystoupení proti Jičínu a Staré Pace vyrazili pačtí do Kostelce nad Orlicí a Vamberka. Kostelec by běžně patřil mezi jasné favority divize, ale zdravotní či pracovní důvody jednotlivých hráčů způsobují pravý opak, Vamberk naopak chce uhrát střed tabulky a spoléhá na skvělého Jakubce. Pačtí využili všech příznivých okolností a oba mače s přehledem ovládli.

Kostelec nad Orlicí je oslaben o Karla Malíka, jenž bojuje s pravou rukou, Lukáše Malíka, jenž je pracovně totálně vytížen a Petra Brůnu, jenž směnuje. Nastoupili tedy Tomáš Malík, Martin Bolehovský, Lukáš Petr a Martin Jakubec. Pačtí v sestavě Šmidrkal, Knap, Kazda a Fejfar. Debly opět luxusně pro packé, Kazda s Fejfarem 3:0 nad Bolehovským s Malíkem, Knap-Šmidrkal stejně nad Petrem s Jakubcem.  Singly odstartoval Honza Šmidrkal proti dalšímu obranáři, Tomáši Malíkovi. Oku nelahodící utkání stylu “kdo zaútočí, prohraje výměnu” nakonec přineslo šťastnou výhru 3:1 pro packé barvy. Vedle bojoval Lukáš Knap proti Bolehovskému, zápas extra vyrovnaný, Lukáš prohrával 1:2 a 1:5, otočil na 11:6 a v páté sadě byly k vidění parádní výměny se smutným koncem pro packého leváka, 2:3. Vojta Kazda nastoupil na mladíka Lukáše Petra a jeho tempu nestačil, brzy se pakoval po výsledku 0:3 a do kasičky maximální možnou měrou přispěl. Kuba Fejfar si to rozdával s pastylařem Jakubcem, divoká výměna střídala divočejší, Kuba se štěstím srovnal na 2:2, pak mu však soupeřovic matroš přestal úplně chutnat v páté sadě podlehl 5:11, celkem 2:3. Na zápasy srovnáno na 3:3. Ne na dlouho, Honza si v pohodě poradil s Bolehovským 3:0, větší překvapení zařídil Lukáš, který výborným výkonem ustřílel mladého Petra (asi naposledy na posledních několik let). Vojta vedl s Jakubcem jasně 2:0 a 5:3, pak inkasoval 8 míčů v řadě a ve čtvrté promarnil vedení 8:4, takže se třásl do samotné koncovky, kterou však Vojtěch zkušeně zvládl a 3:1 zvítězil. Sedmý packý bod přidal Kuba, který kromě druhé sady v zápase s Malíkem dominoval (3:1). 7:3 pro packé, dobrá runda. Pěkně na půl hodiny se za stolem zdrželi Honza s Petrem, novopacký player dvakrát vedl, soupeř vedený taktickými radami Karla Malíka 2x srovnal. V páté sadě již šlo do tuhého, Honza vedl 10:9 a 11:10, soupeř však v pohodě odvrátil, domácí hráč se zase dostal k mečbolu za stavu 12:11, který Honza odvrátil čopem hned za sako. Pak ještě přišly 2 balóny pro packého hráče a bylo hotovo, cenná výhra 14:12 v pátém na svůj věk mimořádně technicky  takticky vyspělým protivníkem. 8:3 pro hosty. Martin Jakubec pak způsobil černé myšlenky ohledně svého pingpongového umu dalšímu soupeři, tentokráte si do jeho sendviče kousnul Lukáš, ale nechutnal mu (3:1 pro domácí), Vojta ale nedal šanci Malíkovi, kterému koncovky setů příliš nešly (3:0). Hrálo se o desátý bod, Kuba sehrál rodeo s Bolehovským, první set na sedmi prohrál, pak zkušeně za odvrácení asi 7 setbolů vyhrál další sety 15 a 16, soupeř opět srovnal, ale poslední slovo měl Kuba, jenž 11:7 v pátém zvítězil. Vedle ještě stihl Martin Jakubec udělat vola z Honzy, Martinův mečbol na 3:1 v příšerném zápase byl proměněn 2 sekundy po tom, co si na vedlejším stole podali soupeři ruce (3:1 pro domácí). Na výsledku to ale nic změnit nemohlo.

TTC Kostelec nad Orlicí “A” – TJ Nová Paka “A” – 4:10, Honza zase jednou zažil obranné soupeře, až na poslední zápas to šlo (3,5/3,5+0/1 pod čarou), Vojta s Kubou v pohodě přispívali k porážce soupeře (oba 2,5/3,5) a Lukáš porazil mladého výborného útočníka a prohrál s blokařem a sendvičářem (1,5/3,5). 

Po obědě v Kostelci následoval 8 km přejezd do Vamberka. Tam kromě několika diváků čekala sestava Jakubec, Ducháč, Valášek a Kotyza. Podívat se přišel i pohodář Honza Podolka, pozitivní duše vamberského oddílu. Debly tentokráte nerozhodné, Jakubec-Ducháč proti Knapovi se Šmidrkalem urvali i díky pár pěkným vepříkům koncovky 1. a 3. setu a zvítězili 3:1, Kazda s Fejfarem měli den a neztratili set ani proti Kotyzovi s Valáškem.

A začlo se zostra, Honza nastoupil na Ducháče, první sadu projel, druhou ve tvrdé koncovce též, až pak přestal Radek Ducháč udržovat a zvolil útočnější taktiku, ta mnohem více vyhovovala hostujícímu hráči, takže Honza celý velmi pěkný zápas otočil a radoval se z pětisetové výhry. Vojta zvolil proti střelci Milanu Valáškovi univerzální kvalitní celostolovou hru, kterou svého soupeře 3:0 porazil. Lukáš pak pokračoval ve sbírání packých bodů, Kotyzu po spolehlivém výkonu 3:0 porazil. Přítrž importu packých bodů učinil Jan Jakubec, jenž po velké bitvě udolal Kubu 3:1, škoda čtvrté sady, tam byly šance na 2:2. 4:2 pro Paku. A Honza vyrukoval na Milana Valáška, kterému obranáři moc chutnají, Honza první set balóny jen sbíral, ve druhé sadě odvrátil setbol, aby vyhrál koncovku, zlepšenou hrou pokračoval ve třetí sadě, čtvrtou opět dostal přes papulu a v páté otočil ze 7:8 po sérii divokých míčů, kdy balóny létaly až kolem lampy nad stolem (3:2 pro Paku). Vojta nehodlal platit do kasičky ani korunu, Kotyzu jasně 3:0 přežehlil. Honza Jakubec ale to samé provedl Lukášovi, to byl naprosto skvělý výkon od domácího hráče. Kuba následně předvedl svůj koncovkový um, Radek Ducháč měl i trochu smůly, prohrát -12, -16 a -10 přeci jen aspoň jedním vyhraným zavánělo. Honza pak zvládl zase všechny koncovky s Kotyzou, i když to bylo dost těsné (3:1). Vojta vyhrál s Jakubcem první sadu, jenže následně ochutnal vamberské medicíny (1:3), a nakonec ještě štěstí, že Lukáš po vedení 2:0 ještě uhájil výhru nad bojujícím Ducháčem, Lukáš ale pátý set zvládl výtečně. 9:4 pro Paku. Kuba chtěl vyzkoušet, jaké bomby dává Milan Valášek, a stačil jen nevěřícně koukat, Milanovy pravé vesnické facky nacházely roh stolu, a tak Kubu 3:0 porazil, packý hráč nehrál zle, ale tohle bylo typově bum strejce do vejce, kuželkářskou hantýrkou řečeno. Duel Honzů začal lépe Šmidrkal, který záhadně otočil první sadu s Jakubcem, v těch další však neměl packý hráč absolutně nárok, o level lepší domácí hráč v klidu vyhrál 3:1. Už jen 9:6 pro Paku. Zápas tak musel dokončit Vojta, který se pěkně řezal s Ducháčem a pěknou hrou to dotáhl až k výhře 3:1, čímž zápas ukončil.

Baník Vamberk “A” – TJ Nová Paka “A” – 6:10, Vojta se naprosto spolehlivě podílel na čtyřech bodech (3,5/4,5), Honza měl i dost štěstí, že zvládl 2 těžké pětisetové duely (3/4,5), Lukáš hrál opět dobře a prohrál jen jeden singl (2/3,5) a Kuba to dopočítal do deseti (1,5/3,5).

Po výkonech domácích stolních tenistů se zdá až k nevíře, že třeba hráči jako Ducháč či Valášek zatím nasbírali jen pár singlových výher.

Pačtí tedy po 9 kolech druzí s tím, že asi budou dorovnáni hradeckým sokolem a  předskočeni Jaroměří. 20.11. přivítají pačtí ve svém hradě Dvůr Králové nad Labem a poté i hradecký Sokol, to budou opět zajímavé bitvy!

Facebookové komentáře