Divize, díl 13. a 14.: Áčko zdevastovalo Rtyni, od Broumova k Vánocům zase dostalo naděleno

Čtyřhra v Broumově mezi domácím duem Vodal-Zhuravljev a packou dvojicí Kazda-Fejfar

Poslední divizní utkání sezóny 21/22 a pačtí začali druhou část soutěže ve Rtyni a v Broumově. A zatímco Rtyně z důvodu stárnutí mančaftu již dávno není to, co to bývalo, Broumov naplno využívá domácí prostředí a Pačáci, kteří do tohoto krásného města jezdí jen výjimečně, se opět utvrdili v tom, že Broumov není městem zaslíbeným.

Ráno tedy hurá do Rtyně. Sestava klasická, Šmidrkal, Kazda, Knap a Fejfar. Za Rtyni Koblížek, Martin, Hejna a Kábrt. Debly vyrovnané, Koblížek s Martinem v otočili duel proti Kazdovi s Fejfarem na 3:2, 9 v pátém. Šmidrkal-Knap zase vyřídili Kábrta s Hejnou. Honza Šmidrkal začal s Kábrtem a těžce to schytával, od stavu 0:1 a 0:4 ale začal úřadovat hlavně věk obou hráčů, takže stále ještě mladík Honza získával postupně převahu a Kábrt již nevzdoroval (3:1). Obrovská bitva mezi Koblížkem a Lukášem Knapem přinesla vedení 2:0 pro Oldu, Lukáš se ale nevzdal, stáhnul na 1:2, v dramatickém 4.setu zvládnul koncovku zase a v pátém setu odvrátil mečbůlek, aby využil svůj 4., to vše v krásně pingpongovém závěru z obou stran. Vojta Kazda dále zničil Hejnu 3:0 a Kuba Fejfar si poradil v divokém souboji plném řvaní s Martinem. Šlágr dne sehráli jediní divizní obranáři, Honza otočil zápas s Koblížkem po půl hodině boje na 3:1. Když Lukáš pokořil 3:1 i Hejnu, bylo to již 7:1 pro Paku. Petr Martin zvaný Válec pak po velké bitvě zválcoval Vojtu 3:1, ale střídavší Hlávka Kubovi ani trochu nevzdoroval (3:0). Pak předvedl ukázkovou blamáž Honza, který si myslel, že je neporazitelný, ale domácí Hejna ho uspinoval (1:3), ale Lukáš zválcoval Válce Martina 3:0 a Vojta to dokončil nad Hlávkou 3:0.

TJ Baník Rtyně v Podkrkonoší “A” – TJ Nová Paka “A” – 3:10, Lukáš skvělý (3,5/3,5), Kuba neprohrál a ušetřil (2/2,5), Honza se červenal za poslední zápas (2,5/3,5) a Vojta vybojoval 2 singly (2/3,5). 

Odpoledne už si to pačtí štrádovali do opuštěného kraje s krásnou přírodou směr Broumov. Oběd na půl cesty v restauraci U Generála Laudona kazila jen desítka Staropramen, která svou chutí přímo koresponduje s aktuálním průtokem v řece Vltavě.  V Broumově bylo nejen sice všechno zavřeno, ale dokonce bylo všade i zamřížováno, pravděpodobně i kvůli místní pověstné brazilské komunitě.  Oceňujeme kavárničku v klášteře. Pinpgongově se netěšil nikdo, broumovští Paku vždy doma totálně zdemolovali.

V herně klasicky přetopeno, ale jinak fajnové, lidi pohodoví, sestava Gombarčík, Vodal, Brzecki a Zhuravljev, posila z Ruské federace.  Gombarčík s Brzeckim připravili Knapovi se Šmidrkalem jednu z nejtěžších porážek vůbec, 7,5,6 mluvilo za vše. Kazda s Fejfarem ale zaválčili a Vodala se Zhuravljevem 3:1 urvali. To ale bylo na hodinu a půl od packých zase vše. Ultrarychlé míčky, rychlé stoly a rychlé facky Vládi Vodala jak z filmu Slunce seno a pár facek překvapivě jasně zatočily s Honzou (1:3). Záznam z prvních dvou setů naleznete zde:

Lukáš chtěl srovnat s Brzeckim, vedl 2:0, jenže domácí hráč se pěkně po polsku ztopořil a Lukáše 3:2 ukvedlal, to byla hrozná škoda. George Zhuravljev pak svým prapodivným stylem s neskutečně pomalými spiny, ale rychlými fackami ponížil Vojtu 3:1, aspoň setík si udělal na Karla Gombarčíka Kuba Fejfar, na víc to ale nestačilo (1:3). Honza chtěl odčinit předchozí prohru, jenže Brzecki hrál doma velice chytře, každá druhá smeč končila buď v ohrádkách u domácích nebo na počítači v rohu místnosti, tam Honza fakt dosáhnout nemohl, metr herního prostoru navíc by seděl. Naštvaný packý obranář se ale zvedl, srovnal na 2:2, ve páté sadě vedl 5:1, jenže ani to mu nestačilo, Brzecki zahrál parádního buřta a Honzu porazil 9 v pátém. I Lukáš chtěl přidat první singlový packý bod, jenže Zhuravljev jej po prohrané první sadě již přestřílel 3:1. Vojta dostal nařezáno s fantasticky hrajícím Gombarčíkem 3:0 a Kuba nevyužil mraky šancí na Vodala, takže prohrál i on, tentokrát 1:3. 1:9, moc pěkné. Honza si aspoň trochu spravil chuť se Zhuravljevem (3:0), jenže Lukáš na Gombarčíka neměl nárok (0:3). Hrozný zážitek a šup domů.

TJ Slovan Broumov “A” – TJ Nová Paka “A” – 10:2, Honza udělal čestný singlový bod a na větším hřišti by určitě hrál o více bodů (1/3,5), Kuba s Vojtou kolektivně (0,5/2,5) a Lukáš vořech jak kokos (0/3,5).

Do Broumova to tedy vypadá zase na zápas až okolo roku 2024, a to ještě když bude pršet, je to šíleně daleko, domácí jsou doma ještě o třídu silnější než venku, pačtí jsou tam naprosto zoufalí a celkově se jedná o zájezd jako od krachující cestovní kanceláře.

Facebookové komentáře