Divize, kolo 15. a 16.: Oslabení Pačáci ukradli Bydžovu aspoň bod, DTJ ve třech srazit nešlo

Kuba Fejfar v divoké koncovce s Jirkou Mrázkem

První zápasy divize roku 2022 a do Paky přijely týmy z Bydžova a DTJ Hradce Králové. Na zápas se všichni těšili, neboť obě mužstva tvoří hráči, se kterými se člověk rve za stolem o každý míček, ale po zápase je vždy o zábavu postaráno. Novopačtí se v týdnu dozvěděli špatné zprávy, Lukáš Knap byl úplně chromý na záda, a tak mohl fandit jenom vleže z domova. Béčko hrálo zápas odpoledne, hráči Céčka si jeli namlaskat rypáčky na turnaj do Butovse, a tak bylo jasné, že se po hodně mnoha letech bude odpoledne hrát ve třech. A zatímco ráno to zázračně stačilo ještě na remízu, odpoledne již štěstí došlo, ač k remíze opět mnoho nechybělo.

Proti Bydžovu zaskočil Michal Luňák, který moc dobře ví, jak chutná divize. Jinak dále naskočili Šmidrkal, Kazda a Fejfar. Přivítání soupeřů začalo hanlivým pozdravem Smrt Spartě mezi domácím Kazdou a hostujícím Juričkou, za což by měly padat exemplární tresty, například v rozdávání sparťanských přívěšků na klíče. A začalo se hodně bídně, Luňák se Šmidrkalem nedostali proti Juričkovi s Ornstem absolutně čuchnout (0:3), Kazda s Fejfarem si ale rvali trenýrky, protože měli proti Mrázkovi s Vízkem mraky šancí utkání zakončit, ale nakonec padli 11:13 v pátém. Singly načal Michal Luňák, ale Honza Ornst jej v divizi přivítal pěknou rychtou (0:3), skvěle se naopak předvedl Vojta Kazda, protože Mrázka i podruhé v sezóně porazil, ač ve 4.sadě pomohlo i trochu štěstí v koncovce (3:1). Kuba Fejfar pak po obrovské bitvě utahal Standu Juričku 3:2 a Honza Šmidrkal si následně poradil po vlažném startu s Vízkem 3:1, a tak to bylo 3:3. Jenže hosté zapnuli turbo. Vojta dostal strašnou čočku s Ornstem (0:3), Kuba prohrál první set s Mrázkem 18:20 a padl po jinak velmi dobrém výkonu 1:3. Honza ovládl první set s Juričkou, jenže pak předvedl totální kolaps v koncovkách, prohrál 2×9 a poslední koncovka 12:14 vše korunovala, protože Honza jaksi zapomněl, že pinkáním se zápasy vyhrát nedají, Standa svou houževnatostí vyhrál i třetí koncovku a pěkně si po utkání zahulákal (1:3). Když Michal projel po zlepšeném výkonu 1:3 s Vízkem, bylo to již 3:7, hrozná runda.  Kuba to chtěl zlomit s Ornstem a zlomil tak leda sérii packých proher ve 4 setech, protože prohrál až v tom pátém, škoda nevyužitého vedení 2:1, Kuba ale hrál stále vysoký standard. Honza nastoupil na Mrázka, se kterým většinou proprcal po nějakých divokých koncovkách. A hrál se výtečný pingpong, Honza otočil na 2:1, vypracoval si 3 mečboly, jenže všechny hostující borec odvrátil. V pátém setu byly k vidění naprosto nesmyslné výměny, které většinou korunovala nějaká nereálná bomba inside out od hostujícího hráče, v poslední koncovce byl tedy opět šťastnější Mrázek (-9 v pátém). 3:9 a Honza Ornst už přemýšlel, jestli si dá k obědu 5 nebo 6 knedlíků, domácí si již pomalu balili pálky. Michal ale zaválel a rozstřelil sendvič S. Juričky (3:1), Vojta nedal šanci Vízkovi (3:0), Honza po trpělivém výkonu udolal v pátém setu zase jednou Ornsta po otočce z 1:2 (3:2). Bitvu jako hrom sehrál Michal s Mrázkem, když Michal hrál nejlepší pingpong dne a v pátém setu po skvělé hře slavil výhru 3:2 a vrátil Paku do zápasu, již jen 7:9. Vojta totiž překonal Juričku 3:1 a Kuba potvrdil roli favorita s Vízkem, 3:1 pro Paku, 6 singlů v řadě pro domácí a remíza v krásném zápase byla na světě.

TJ Nová Paka “A” – Jiskra Nový Bydžov “A” – 9:9, Vojta na Bydžov opět nejvíce (3/4,5) a týmový výkon předvedli Honza, Kuba a Michal, přičemž před posledně jmenovaným záskokem z KP2 klobouček dolů (všichni 2/4,5).

Odpoledne přijelo DTJ v sestavě Tesolin, Klemperer, Pugzík a Bohdanecký. Pačtí již neměli žádný záskok, a tak prostě hráli ve třech, tedy prohrávali 0:5, což je proti silnému DTJ docela handicap. Ale začalo se přeci jen dobře, Kazda s Fejfarem přejeli Tesolina s Klempererem překvapivě 3:0, Honza jenom smutně koukal a vyhlížel nějakého spoluhráče, který ale nepřišel. Na začátek první singlové WO, pak ale Kuba po jednom z TOP výkonů přežehlil Klemperera 3:0, Vojta si na Bohdaneckého udělal setík (1:3), ale Honza v pohodě přeplácal Tondu Pugzíka, který sice teoreticky věděl, jak se Honza poráží, ale převod do praxe tentokráte pokulhával. 3:3. Hrozná škoda Kuby, který po opět skvělé hře prohrál s Tesolinem 2:3, Vojta následně neměl nárok na J. Klemperera, který by Vojtovi vrátil na stůl i vydloubnutého holuba z nosu. Nebylo ale všem dnům konec, Honza opět otočil duel s Bohdaneckým, tentokráte slavil po těžkém boji výhru v páté sadě (3:2). Následovalo WO. 4:6. Vojta dostal nakládačku s Tesolinem (0:3), ale Honza si v zápase plném maratónských výměn poradil možná až krutě 3:0 s Klempererem, tuze pěkný mač. Následoval WO, 5:8. Kuba uprckal zápas s Pugzíkem do vítězného konce (3:1), jenže Honza prohrál s Tesolinem první set 10, ve druhém vedl 8:2, ale zase projel 10, ve třetím odvrátil 2 mečboly a 10 vyhrál, jenže ani 8:4 ve čtvrtém packému hráči nestačilo, Tesolin v koncovce hrál na divizní poměry dost brutálně, takže zase -9 a 1:3. 6:9. WOčko na 6:10 mač ukončilo, což byla hrozná škoda, protože Kuba měl monstrformu a vedl nad Bohdaneckým 2:1 a Vojta se užuž chystal na Pugzíka, takže teoreticky chyběl na remízu jeden set. Toť ale jen teoreticky, prakticky pačtí podali soupeři ruce, sbalili ohrádky, síťky, stolky a stoly a šli pryč z haly s porážkou. Lukáš Knap, ležící doma na posteli, tak alespoň dostal k úhradě proherné za celý den, přičemž odpoledne to měl 4x za 0:3.

TJ Nová Paka “A” – DTJ Hradec Králové “C” – 6:10, Honza kvalitní výkon (3/4), Kuba měl formu jako hrom, přestože (anebo protože) oželel na měsíc nápoje s jakýmkoliv obsahem ethanolu (2,5/3,5) a Vojta neměl odpoledne nárok (0,5/3,5).

 

Další zápasy se odehrají až v únoru, a to na půdě Staré Paky a Jičína.

Facebookové komentáře