Sezóna začíná

Novopacký pingpongový oddíl začíná sezónu 2022/2023. Do boje se představí tradičně 5 družstev dospělých a jedno družstvo dorostu.

Složení divizního Áčka je stabilní: Sestava Šmidrkal, Kazda, Knap a Fejfar je spolu již šestou sezónu. Áčko bude chtít navázat na loňské skvělé páté místo a svou pouť začne již 24.9. dvojzápasem ve Dvoře Králové, resp. Kostelci nad Orlicí. Velmi pravděpodobně však bez J. Šmidrkala, který si bude válet šunky kdesi na Sicílii a potvrdí tak, že se mu proti Dvoru úplně nedaří, neboť z posledních 5 střetnutí jednou zaspal po příletu z Portugalska a v říjnu 2020 hned zpočátku utkání zlámal pálku a bylo po zápase.

Béčko zahájí další sezónu v krajském přeboru 2. třídy v sestavě Luňák, Sochor, Grof, Kadavý a bude pomýšlet na nejvyšší příčky, avšak s mnohem větší konurencí než loni. Připomeňme, že lońskou sezónu si Béčko uvědomilo, že by chtělo hrát na postup až po prvním prohraném zápase na půdě suverénně nejslabšího týmu soutěže (Tatranu Hostinné “E”) a po obrovské bitvě po celou sezónu je tato úvodní epizoda stála postup, neboť skončili pouhý bod za vítězným Dvorem Králové “B”. Letos je čeká nečekaná konkurence například z Radimi, do které přestoupil jeden z nejlepších okresních hráčů Pavel Kohout.

Okresní přebor 1. třídy bude hrát packý “C” tým. Ten bude nastupovat v sestavě Růžek, Oravec, Fišar, Stoklas a Virag, což znamená, že po zápase bude možné celé utkání rozebrat v Hospodě na Růžku. Céčko bude hájit loňské třetí místo a na nejvyšší příčky bude útočit i letos, obzvlášť když bude mít pravidelně v týmu Jakuba Oravce, který se loni dostal v honbě za postupem Béčka do vyšší soutěže do tzv. ofsajdu, neboť byl napsaný pouze na soupiskách divize a kraje a toliko příležitostí nedostal. V zápase Céčka bude opět k vidění spousta různých stylů, neboť k útočníkům Růžkovi a Oravcovi a totálnímu zabijákovi Fišarovi se přidá čopař Stoklas a univerzál Virag, který je schopen soupeře rozložit nejen herně, ale i psychicky po nějaké obzvlášť pikantní průpovídce.

O soutěž níže, tedy v přeboru 2. třídy, nastoupí Nová Paka “D”. To budou reprezentovat kromě T. Fišara ještě Jirka Morávek mladší, matador Jiří Stuchlík, známý v celém pingpongovém světě jako Spiner,  maratonec Jarda Hanuš a jemnou část družstva bude tvořit Pavlína Plecháčová. Déčko loni skončilo na krásném 6. místě, takže ani letos se rozhodně není čeho bát.

Regionální přebor 4. třídy si zahraje novopacké Éčko. To se loni bilo o záchranu a nakonec uspělo, výrazně k tomu přispěl T. Fišar, který i letos bude reprezentovat 3 mančafty. Za Éčko bude už asi 45. soutěžní sezónu kroutit Jarda Erlebach, zahrají si pravidelně taky Pavel Osten, Jarda Nožička zvaný Anton Špelec Ostrostřelec, Roman Albrecht, Jan Knap, Tomáš Milický, též zvaný Trenér, který letos již jistě najde dokonalou kombinaci potahů a prkna pro svou hru, dále Roman Vydra a například Honza Celjak jako představitel mladé generace.

Regionální přebor dorostu budou za Novou Paku reprezentovat Jan Celjak, Martin Kracík, Ladislav Kracík a Petr Polák.

 

Facebookové komentáře