Divize, díl 1.: Áčko začalo s Hostinným vítězně

Nová sezóna 2023/2024 a s ní i divize mužů, ve které opět sehraje důstojný part packé Áčko v klasické sestavě Šmidrkal, Knap, Kazda a Fejfar, tady se nic nemění. Do Paky přijelo v rámci dvojičky Hostinné, které může nasadit ligovou i neligovou sestavu, zřejmě dle umístění v tabulce.

Hostinné přijelo v sestavě Sixta Vít, jeho otec Daniel, starý známý Karel Voňka a Tomáš Drahotský. Čtyřhry začaly hned naprosto netradičně, Šmidrkal s Knapem podlehli trochu překvapivě v pěti sadách Voňkovi s Drahotským, Kazda s Fejfarem naopak odvrátili proti Sixtům 3 mečboly a připsali si důležitou výhru 3:2.

Singly odšpuntovali Lukáš Knap proti Vítovi Sixtovi a hrál se krásný pinec, Lukáš nevyužil mnoho šancí v každém svém prohraném setu a projel 1:3, Vojta Kazda vydřel po obrovské bitvě bod s Karlem Voňkou, když otočil čtvrtou sadu a v páté již vládl (3:2). Když Kuba Fejfar jasně přehrál Dana Sixtu 3:0 a Honza Šmidrkal ubránil Tomáše Drahotského též 3:0, vedli pačtí po první rundě 4:2. Jenže Vojta dostal počoudit mordy od Víta Sixty (1:3) a break zpátky vrátil hostům Karel Voňka, který uspinoval Kubu 3:1. Honza si ale jednoznačně poradil s Danem Sixtou 3:0 a Lukáš zvládl veledůležitý duel s Tomášem Drahotským, ač hostující borec sám nevěřil, co neproměnil za šance na ukončení setů, které nakonec prohrál, to mohlo být klidně 3:0 pro hosty – jenže nebylo, Lukáš to ustál a 3:0 zvítězil. 6:4 pro Paku. Kuba dostal pěkně za draho s Vítem Sixtou (0:3), dvoubodové vedení ale packým vrátil Honza, který po urputné bitvě zdolal Karla Voňku 3:1. Lukáš si dále poradil dle očekávání s Vítem Sixtou a obrovskou bitvu sehrál Vojta s T. Drahotským, když po tahanici o každý balónek vyhrál packý univerzál 9 v pátém, to také bylo vše, neboť na vedlejším stole mezitím stačil Honza po výborném výkonu ukudlat 3:0 i mladého Víta Sixtu, kterému travička ještě toliko nevoněla (ač některým jeho vrstevníkům již určitě voní 🙂 ).

TJ Nová Paka “A” – Tatran Krpa Hostinné “B” – 10:5, Honza zahájil sezónu na jedničku (4/4,5), Vojta prohrál jen singl s Vítem Sixtou (2,5/3,5), tak jako Lukáš, který ale byl ještě bez deblového bodíku (2/3,5) a za slepičku s nejvyšším příspěvkem do kasy byl tentokráte Kuba (1,5/3,5).  

Facebookové komentáře